Фото: "Дзеркало тижня"

Українцям розповіли, як отримати субсидію за спрощеною процедурою

Українці цього року можуть оформити субсидію на житлово-комунальні послуги за спрощеною процедурою. Так, якщо громадяни не мають змоги сплачувати за комунальні послуги в повному обсязі, субсидію можна отримати без довідки про доходи, достатньо лише подати заяву.

Про це інформує прес-служба компанії "Нафтогаз України".

Оформити субсидію можна кількома способами:

  • в онлайн-кабінеті на веб-порталі або в мобільному додатку Пенсійного фонду;
  • на порталі "Дія", поштою або особисто у сервісних центрах ПФУ;
  • особисто подавши документи уповноваженим територіальних громад, у центрах надання адміністративних послуг.

У заяві на отримання субсидії громадянину потрібно вказати: прізвище, ім’я та по-батькові, серію і номер паспорта, ІПН, склад домогосподарства, дату народження, адресу, зручний канал для комунікацій та ІВАN, на який буде надходити виплата.

У "Нафтогазі" наголошують, що більшості домогосподарств, які отримували субсидії минулого опалювального сезону, перепризначать виплати автоматично. Однак деяким родинам потрібно повторно звернутися із заявою, зокрема:

  • якщо ви отримуєте житлову субсидію за місцем фактичного проживання, як внутрішньо переміщені особи;
  • якщо у складі є задекларовані особи;
  • якщо кількість фактично проживаючих зареєстрованих (задекларованих) осіб менша, ніж кількість зареєстрованих осіб;
  • тим, хто звертається за призначенням житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива;
  • тим, хто орендує житлове приміщення для проживання і звертаються за житловою субсидією на оплату житлово-комунальних послуг.

​У яких випадках українців можуть змусити повернути субсидію

Законодавством передбачено лише два випадки, коли надміру виплачена субсидія повертається державі:

  • у разі, якщо у заяві чи декларації було зазначено недостовірну інформацію і це вплинуло на встановлення права на житлову субсидію та визначення її розміру, який в результаті перевищив 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 гривень);
  • коли людина не повідомила про обставини, що впливають на перегляд права на призначення житлової субсидії або її розміри, протягом 30 календарних днів з дня їх виникнення.

У разі призначення житлової субсидії на наступний період уповноважений орган може утримувати суму надміру виплаченої житлової субсидії під час виплати щомісячних сум. При цьому поточні виплати можуть бути зменшені не більш як на 20 відсотків.

Нагадаємо, для призначення житлової субсидії громадяни, крім заяви та документів, які посвідчують особу, мають обов’язково подати декларацію. У Пенсійному фонді пояснили, як діяти в разі допущення помилки в документі.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Економіка, 13.09.2023 08:17