Площі під часником в Україні не зростають, на відміну від більшості овочів. Однак вирощування часнику може бути високомаржинальним.
Про це повідомив EastFruit із посиланням на директора компанії "Агроінновейшн" Сергія Шиша, який у статті для журналу "Садівництво по-українськи" назвав причини такої стагнації.
"По-перше, у зв’язку з війною фермери мають багато зобов’язань за кредитами або лізингом — їм бракує коштів на старт нового напрямку. Минулий і позаминулий роки були провальними для агровиробників, зокрема, для зерновиків. За вартості пшениці чотири тисячі гривень за тонну виробники ледве-ледве зводили кінці з кінцями", — зазначив він.
По-друге, продовжив Шиш, навіть після релокації агрономів-овочівників з окупованих областей вони продовжують йти второваною доріжкою, намагаючись вирощувати не часник, а капусту на Тернопільщині та Хмельниччині.
Експерт вважає, що часник у принципі потрібно вирощувати в Україні, оскільки його сьогодні не вистачає та з кожним роком дефіцит якісного продукту ставатиме дедалі більшим.
"Наприклад, у цибулі немає перспективи для хорошого заробітку — вона коштує копійки. У мене є знайомі фермери, які зараз думають, чи викопувати врожай, щоби не втратити ще більше грошей. Приблизно те саме можна сказати про капусту. А для часнику ринок в Україні взагалі порожній, адже на 99% заповнений імпортом", — пояснив Сергій Шиш.
Нагадаємо, що антимонопольний комітет України перевіряє причини підвищення цін на курячі яйця. Ціни на цей продукт зросли минулого місяця. Заразі проводиться дослідження причин таких цінових процесів.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими