Президент України Володимир Зеленський 9 квітня заявив, що країна готова придбати наступний транш військової допомоги від США, поки вона все ще чекає на відповідь від Білого дому щодо перспектив відправлення життєво важливої допомоги в майбутньому.
Слова глави держави наводить Bloomberg.
Україна запросила у Вашингтона допомогу на суму від 30 до 50 мільярдів доларів і готова заплатити за неї — або безпосередньо США, або як внесок до спільного фонду з видобутку корисних копалин, який ще належить створити, повідомив Зеленський журналістам у середу в Києві.
"Ми не просили наступну посилку безплатно", — сказав Зеленський.
Президент США Дональд Трамп підштовхує Україну до угоди про поділ майбутніх прибутків від українських корисних копалин, яку він розглядає як компенсацію за десятки мільярдів доларів допомоги, наданої країні з початку повномасштабного вторгнення Росії три роки тому.
Київ прагне більших інвестицій США в рамках будь-якої угоди на тлі побоювань, що надання Вашингтону величезних привілеїв може ускладнити його прагнення вступити до Європейського союзу.
"Угода про постачання корисних копалин може вимагати від України віддавати США половину своїх майбутніх доходів від значної частини своєї економіки, однак Україна прагне отримати вигідніші умови та відмовляється визнавати минулу допомогу США як борг", — пише видання.
Зеленський нагадав, що Україна все ще отримує військову допомогу, яку схвалив Джо Байден. Проте він не уточнив, коли Київ отримає всю допомогу, одержану від попередньої адміністрації США.
Раніше повідомлялось, що Кабінет міністрів України виділив 113 мільйонів гривень на консультаційні послуги для підготовки проекту угоди про корисні копалини, яку наша держава має підписати зі Сполученими Штатами Америки.
Нагадаємо, вже наприкінці цього тижня українська делегація здійснить візит до Сполучених Штатів Америки, щоб обговорити новий проект угоди про корисні копалини. Делегації планують зустрітися 11-12 квітня.
Своєю чергою прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що в України є власні "червоні лінії" в угоді зі Сполученими Штатами про рідкісноземельні метали. Йдеться про три таких пункти.