1 146 день війни
Особовий склад
933 980
Танки
10 622
Артилерія
26 222
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 130
Крилаті ракети
3 145
Гелікоптери
335
БпЛА
32 544
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Зеленський повідомив, на кого Україна готова обміняти полонених китайців
Володимир Зеленський. Джерело: Офіс президента України

Зеленський повідомив, на кого Україна готова обміняти полонених китайців

Полонені громадяни Китайської Народної Республіки можуть бути обміняні лише на українських захисників, які перебувають в російському полоні. Відповідний сигнал було передано країні-агресору.

Таку заяву на зустрічі з журналістами зробив президент Володимир Зеленський, пише "Інтерфакс-Україна".

"Думали, що там одна людина не виживе внаслідок поранень. Зробили відповідні операції, вони живі й перебувають в Україні. Ми б хотіли їх обміняти. Ми готові їх міняти лише на українських воїнів, які перебувають в російському полоні. Ми передали такий сигнал", — наголосив глава держави.

Як зазначив український лідер, цих двох полонених громадян КНР доставили до Києва в Службу безпеки України. 

"Я думаю, що ми дамо можливість журналістам поспілкуватися з ними. Я думаю, що це буде доречно. Вони більш говіркі, ніж полонені з Північної Кореї, наскільки ми бачимо", — резюмував Володимир Зеленський. 

Полонені громадяни Китаю – Ванг Гуанцзюн 1991 р.н., був взятий в полон 4 квітня 2025 року у Білогорівці Донецької області воїнами 81-ї окремої аеромобільної бригади. А також – Чжанг Ренбо, 1998 р.н., взятий в полон 5 квітня 2025 року біля Тарасівки Донецької області, 157-ю окремою механізованою бригадою.

Нагадаємо, 8 квітня стало відомо, що українські військові взяли в полон двох громадян Китаю. Це вдалось зробити воїнам 81 окремої аеромобільної Слобожанської бригади. За даними військових, китайці перебували на ворожому боці — в зоні бойових дій, зі зброєю в руках, у складі підрозділу російських окупаційних військ.

Того ж дня президент Володимир Зеленський заявив, що є інформація про те, що таких громадян Китаю в російських підрозділах значно більше, ніж двоє. Для з'ясування усіх фактів залучили розвідку, СБУ, відповідні підрозділи ЗСУ.

Після цього Міністерство закордонних справ України викликало тимчасового повіреного у справах Китаю. 

Своєю чергою офіційний представник Міністерства закордонних справ Китаю Лінь Цзянь заявив, що його країна не відправляла своїх солдатів на війну проти України.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама