1 052 день війни
БПЛА
21 884
Особовий склад
804 930
Танки
9 741
Артилерія
21 789
Літаки
369
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 038
Крилаті ракети
3 017
Гелікоптери
331
Курс НБУ
Міжбанк
$
42,22
42,15
43,43
43,6
Україна розглядає електронне голосування в рамках проведення виборів після війни, — Politico
Фото: УП

Україна розглядає електронне голосування в рамках проведення виборів після війни, — Politico

Україна вивчає європейські моделі виборчого права, включно з електронним голосуванням, з метою проведення виборів через якийсь час після закінчення війни з Росією.

Про це повідомляє Politico. 

Як зазначає видання, проведення вільних і справедливих виборів матиме ключове значення для нормалізації ситуації в країні, охопленої війною, та для її прагнення вступити до Європейського Союзу. 

"Нам необхідно зрозуміти, як ми можемо провести вибори демократичним шляхом, використовуючи найкращі та найефективніші практики", — заявила виданню Олена Шуляк, голова Комітету з питань організації державної влади в українському парламенті. 

До війни Україна все ще проводила виключно голосування на парламентських, президентських і місцевих виборах. Тим часом з 2019 року не було загальнонаціонального голосування, що означає, що президент Володимир Зеленський та український парламент прострочили свої повноваження. Це пов'язано з тим, що Конституція забороняє проведення виборів під час воєнного стану та активних бойових дій, оскільки Київ не може гарантувати безпеку та право голосу всім українцям, у тому числі військовослужбовцям та людям, які проживають на окупованих Росією територіях. 

"Зараз у нас величезна проблема з реєстром виборців, тому що люди поїхали за кордон", — сказала Шуляк. "За різними оцінками, тільки внутрішньо переміщених осіб — 6,5 мільйона"

Навіть після війни однією з головних проблем залишиться забезпечення можливості голосування громадянам, розкиданим по всьому світу, в тому числі й на території України, що утримується Росією. 

"Де вони зараз, де вони голосуватимуть — усі ці питання потрібно вирішувати", — додала Шуляк. 

З цією метою, продовжила вона, українські чиновники вивчають різні європейські моделі виборів, щоб запровадити практику, яка б дозволила їм проводити вільні та справедливі вибори після закінчення війни. 

"Нас цікавлять нюанси електронного голосування та технічна оцінка інших альтернативних варіантів голосування, у тому числі з погляду ІТ-безпеки", — сказала Шуляк, додавши, що депутати також розглядають голосування поштою, особисте голосування за кордоном у день виборів, голосування з доручення та онлайн-голосування.

Раніше The Economist повідомляв, що найбільш рання з можливих дата виборів в Україні — 25 травня 2025 року. В Офісі президента це заперечують, але в регіональних виборчих штабах уже розпочали роботу над списками кандидатів.

Нагадаємо, що наприкінці жовтня голова Офісу президента Андрій Єрмак заявив в інтерв’ю італійському виданню Corriere della Sera, що вибори в Україні мають відбуватися лише після закінчення війни, щоб всі громадяни змогли безперешкодно віддати свої голоси.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
10.01.2025
Цукерки із сухофруктів: корисний десерт без шкоди для фігури
14:13 Цукерки із сухофруктів: корисний десерт без шкоди для фігури
14:12 ОСУВ "Хортиця" — про ситуацію в Кураховому: Українські воїни тримають ТЕС
13:54 Зеленський у Римі зустрівся з президентом Італії
13:39 Підготовка зустрічі Трампа та Путіна: з'явилась реакція України
TrueUA - Telegram
Слідкуйте за нами в Telegram Підписуйтесь на наш канал
13:09 Законопроект про демобілізацію "практично готовий" до передання в уряд, — заступник Умєрова
12:54 Тепер не лише текстові штрафи: у "Дії" з'явилися фото і відео порушень водіїв на дорогах
12:53 "Реал" сформував список гравців, які можуть бути виставлені на трансфер: серед них — українець Лунін
12:36 Україна отримала від Євросоюзу перший транш із заморожених активів РФ: названо суму
12:26 З життя пішов заслужений артист України, співак Василь Хлистун
12:22 Шмигаль повідомив, скільки українців заброньовані від мобілізації
Завантажити ще
Реклама