Наша держава завершила всі необхідні внутрішні процедури для запуску інвестиційного фонду відбудови Україна-США, який створено у межах угоди про корисні копалини.
Про це повідомила перша віце-прем'єр-міністерка — міністерка економіки Юлія Свириденко.
"Україна завершила всі необхідні процедури для запуску американсько-українського фонду відбудови. Сьогодні передала ноту Тимчасовій повіреній у справах США в Україні Джулі Девіс", — написала вона на своїй сторінці у Facebook.
Свириденко поінформувала, що на даний час уже "можна сміливо сказати, що вдалося виконати завдання, яке поставив перед українською переговорною командою президент Володимир Зеленський".
"Маємо рівноправну угоду, спрямовану на майбутнє. Угоду, яка поважає національні інтереси України, передбачає спільне з Америкою управління та інвестування", — зауважила посадовиця.
Також міністерка запевнила, що в угоді немає положень про борг і є зобовʼязання інвестувати виключно в Україну.
"Це ще один чіткий сигнал: Україна на шляху до стратегічних інвестицій", — підсумувала вона.
У ніч на 1 травня міністерка економіки України Юлія Свириденко та міністр фінансів Сполучених Штатів Америки Скотт Бессент підписали угоду щодо мінералів. Укладання історичної угоди відбулося у Вашингтоні.
"Спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови США-Україна", — повідомила українська посадовиця.
Основні положення угоди про надра:
Верховна Рада 8 травня підтримала ратифікацію угоди про копалини між Сполученими Штатами та Україною.
Нагадаємо, 12 травня президент Володимир Зеленський підписав закон про ратифікацію угоди про копалини між Сполученими Штатами та Україною.