У понеділок, 12 травня, президент Володимир Зеленський підписав закон про ратифікацію угоди про копалини між Сполученими Штатами та Україною.
Про це повідомила прес-служба Верховної Ради України.
"Президент Володимир Зеленський підписав закон про ратифікацію угоди між урядом України та урядом США про створення американсько-українського інвестиційного фонду відбудови", — йдеться у повідомленні.
У ВР наголосили, що "цей документ має відкрити шлях для залучення масштабних інвестицій у нашу економіку, зокрема в критичну інфраструктуру, промисловість і відновлення постраждалих регіонів".
Ратифікація угоди дозволить запустити повноцінну роботу Фонду. Йдеться не лише про фінансову підтримку, а й про формування нової довіри з боку стратегічного партнера — Сполучених Штатів Америки.
"Це — ще один практичний крок до відновлення, розвитку та економічної стійкості України", — запевнили в Раді.
У ніч на 1 травня міністерка економіки України Юлія Свириденко та міністр фінансів Сполучених Штатів Америки Скотт Бессент підписали угоду щодо мінералів. Укладання історичної угоди відбулося у Вашингтоні.
"Спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови США-Україна", — повідомила українська посадовиця.
Основні положення угоди про надра:
Верховна Рада 8 травня підтримала ратифікацію угоди про копалини між Сполученими Штатами та Україною.
Нагадаємо, раніше міністр фінансів США Скотт Бессент заявляв, що угода про корисні копалини, яку підписали Україна й Америка, є повноцінним економічним партнерством. Це дасть змогу президенту Дональду Трампу вести переговори з Росією на міцнішій основі.