У четвер, 8 травня, відбулася історична подія — Верховна Рада підтримала ратифікацію угоди зі Сполученими Штатами Америки про створення Інвестиційного фонду відбудови. Цей крок необхідний не лише для відновлення економіки, а й для відбудови та модернізації нашої держави.
Таку заяву зробив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, опублікувавши відповідний пост на своїй Facebook-сторінці.
"Разом ми зробили важливий крок до відновлення нашої економіки, до посилення України, до зростання добробуту людей", — наголосив посадовець.
Угода надає Україні низку значних можливостей:
При цьому Шмигаль запевнив, що "природні ресурси України залишаються за Україною, а держава не бере на себе жодних боргових зобов’язань".
"Ми змогли домогтись такого безпрецедентного партнерства насамперед завдяки лідерству президента України Володимира Зеленського та президента США Дональда Трампа. Це історична подія для наших країн", — зауважив прем'єр.
Також очільник українського уряду додав, що вже найближчим часом має завершитися всю технічна робота та розпочатися новий етап співпраці з американськими партнерами.
Як відомо, 8 травня на засіданні ВР 338 народних обранців підтримали ратифікацію угоди про надра. Нардепи проголосували за основу та в цілому.
У ніч на четвер, 1 травня, міністерка економіки України Юлія Свириденко та міністр фінансів Сполучених Штатів Америки Скотт Бессент підписали угоду щодо мінералів. Укладання історичної угоди відбулося у Вашингтоні.
"Спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови США-Україна", — повідомила українська посадовиця.
Основні положення угоди про надра:
"США роблять внесок у Фонд. Крім безпосередньо коштів, вони можуть робити його і новою допомогою, наприклад, системами ППО для України. Ми очікуємо, що перші 10 років прибутки та надходження фонду не розподіляються, а можуть лише інвестуватись в Україну – у нові проекти чи відбудову. Ці умови будуть обговорюватися додатково", — повідомила Свириденко.
Нагадаємо, раніше міністр фінансів США Скотт Бессент заявляв, що угода про корисні копалини, яку підписали Україна й Америка, є повноцінним економічним партнерством. Це дасть змогу президенту Дональду Трампу вести переговори з Росією на міцнішій основі.