У ніч на п'ятницю, 21 березня, пролунали вибухи на газовимірювальній станції "Суджа" в Курській області Російської Федерації. Також було неспокійно у Волгоградській області та Краснодарському краю.
Про це повідомляють росЗМІ та Telegram-канали.
У соцмережах з'явилися нічні кадри палаючої ГВС "Суджа" начебто після атаки дронів. Також у ворожих пабліках стверджують, що вогонь, який виник внаслідок ударів по стратегічному об'єкту, можна побачити на кордоні Курської та Сумської областей.
Через газову станцію "Суджа" Росія раніше експортувала газ через Україну у європейські країни. Це єдине місце входу в українську газотранспортну систему, по якій газ РФ постачається транзитом до Європи.
У ніч на 21 березня у Волгоградській області прогриміли вибухи. Там нібито фіксували БпЛА, які прямували у бік аеродрому.
За даними Telegram-каналу Mash, "бавовна" лунала у Калачівському районі. Також російські медіа повідомляють, що ціллю атак начебто став аеродром "Маринівка". Місцеві жителі чули близько п'яти-шести вибухів у Калачівському районі.
У місті Кропоткін стався повторний вибух на нафтобазі, яку нещодавно атакували ударні безпілотники. Другий вибух спричинила розгерметизація палаючого резервуара під час гасіння. Вибухнули нафтопродукти й відбувся викид нафти. Частина сировини потрапила на три одиниці техніки й двох фахівців. Їм надали першу медичну допомогу.
Згодом вогонь поширився на ще один резервуар, а загальна площа загоряння зросла до 10 тисяч метрів квадратних У гасінні пожежі брали участь 456 людей та 181 одиниця техніки.
Палають два резервуари, запірна арматура, нафтопродукти навколо резервуарів і та частина нафтопродуктів, які викинуло вибухом за межі резервуарів.
Нагадаємо, 9 березня у Рязанській області РФ українські війська уразили нафтопереробний завод окупантів, який залучений до забезпечення армії країни-агресорки. Там зафіксовано вибухи.
Крім того, 10 березня дрони ЗСУ влучили по виробничих потужностях Новокуйбишевського нафтопереробного заводу у Самарській області.
За даними Reuters, щонайменше трьом російським нафтопереробним заводам довелося зупинити процес перероблювання або скоротити обсяги виробництва через великі збитки на тлі обмежень експорту, зростання цін на сиру нафту та високі витрати на запозичення.