Російський уряд приховав дані про одержувачів послуг соціальної підтримки у 2022 році, ймовірно, щоб приховати втрати, завдані першим роком війни в Україні, або приховати нездатність уряду виплатити обіцяні кошти вразливим групам населення.
Про це повідомляють аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War).
Російське опозиційне видання "Верстка" провело розслідування в Єдиній державній інформаційній системі соціального забезпечення (ЄДІССЗ) та повідомило 4 березня, що ЄДІССЗ приховала дані про одержувачів соціальної допомоги у 2022 році. Джерело зазначило, що деякі з прихованих даних містять інформацію, яка може розкрити масштаби втрат в Україні, наприклад, показники про "вдови військовослужбовців, які загинули під час військової служби" та "громадян, які були поранені, контужені, поранені та скалічені під час військової служби" чи виконанні військових обов'язків".
Система, можливо, приховала цю інформацію, щоб запобігти соціальному невдоволенню, що виникає навколо повідомлень про російські втрати в Україні, і вирішила поділитися цією інформацією лише у 2023 та 2024 роках, коли лінія Кремля щодо російських втрат дещо консолідується, щоб усунути соціальні потрясіння. Кремль, можливо, також приховав дані про соціальні послуги за 2022 рік, щоб приховати свої проблеми із наданням обіцяних заходів соціальної підтримки різним людям, особливо тим, хто постраждав у перший рік війни.
За данми Генштабу, загальні бойові втрати противника з 24 лютого 2022 року по 4 березня 2024 року орієнтовно склали:
Нагадаємо, за даними Інституту вивчення війни, російська армія, зважаючи на все, готова ризикувати подальшими втратами авіації заради тактичних успіхів на Сході України, ймовірно, вздовж лінії Авдіївка-Донецьк.
Раніше британська розвідка повідомляла, що протягом лютого 2024 року кількість російських втрат (вбитих і поранених) в Україні була найвищою з початку війни. У цей період окупаційні війська в середньому втрачали 983 особи на добу.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими