В NASA готуються до створення ракет для подорожей Сонячною системою

15 СЕРПНЯ 2017 11:06

 

Космічне агентство NASA і компанія Ad Astra готуються до 100-годинного тесту плазмової ракети. Про це повідомляє TrueUA з посиланням на ARS.  

Компанія планує використовувати ракету як засіб для перевезення вантажу на Місяць або на Марс Ракета нового типу працює, нагріваючи неон або аргон до високих температур за допомогою магнітних полів .   

Розпечена плазма потім вистрелює з ракети на великій швидкості, тим самим забезпечуючи рух.   

Такий двигун може бути використаний тільки в невагомості, наприклад, для старту корабля з біля планетної орбіти або як останній ступінь ракети.  

«Компанія нині проводить кілька нетривалих випробувань двигуна та готується до тривалішого, 100-годинного, тесту. Після його проведення наступного року двигун буде готовий до реальних місій», - зазначають журналісти.   

Спочатку з живленням від сонячних батарей ракета матиме відносно низьку тягу і, отже, буде рухатися повільно, але ефективно.   

Але якщо вона буде устаткована ядерним реактором, то колись зможе досягти більш високих швидкостей, які дозволили б людям швидко подорожувати Сонячною системою.   

Розроблення двигуна нового типу ведеться вже кілька років. У 2015 році компанія Ad Astra виграла 10-мільйонний тендер на будівництво міжпланетного плазмового двигуна Vasimr, здатного доставити експедицію на Марс менш ніж за сорок днів.

 

Технології, 15.08.2017 11:06