1 241 день війни
Особовий склад
1 039 830
Танки
11 032
Артилерія
30 485
Літаки
421
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 197
Крилаті ракети
3 491
Гелікоптери
340
БпЛА
46 549
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
В ISW проаналізували, як війна дестабілізує російську економіку
Фото ілюстративне. Джерело: соцмережі

В ISW проаналізували, як війна дестабілізує російську економіку

Неприйнятно високі виплати солдатам у Росії та наслідки нестачі внутрішньої робочої сили, що випливає з цього, ймовірно, ще більше дестабілізують російську економіку, незалежно від заяв Кремля про економічну стабільність.

Такий висновок зробили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War).

"Російська стратегія стимулювання набору добровольців шляхом пропонування великих одноразових виплат новобранцям і одночасних зусиль щодо швидкого розширення своєї оборонно-промислової бази з 2022 року вимагала від Росії значного збільшення виплат як для підтримки набору військовослужбовців, так і для збільшення робочої сили для оборонки", — йдеться у світі.

Аналітики додали, що Росії довелося значно збільшити федеральні та регіональні одноразові премії, щоби стимулювати росіян підписувати військові контракти, а не брати на себе іншу роботу, враховуючи високий рівень втрат серед росіян.

Конкуренція між оборонкою Росії та цивільними підприємствами підвищує середню зарплату на цих посадах та загалом підвищує ціни у сфері послуг.

"Ці фактори в поєднанні з нестачею робочої сили в цивільному й оборонному секторах, ймовірно, сприяють розбіжності між вартістю товарів і послуг у звіті Центрального банку, обмежуючи економічне зростання Росії, зусилля зі створення збройних сил і промислове виробництво оборонної промисловості", — зробили висновок експерти.

ISW продовжує оцінювати, що Росія не може нескінченно оновлювати свої війська за поточного рівня втрат без примусової мобілізації резерву.

Росія фактично "спалює свічку з обидвох кінців", одночасно послаблюючи монетарну політику для стимулювання короткострокового зростання, водночас розширюючи бюджетні витрати для підтримки військових зусиль.

"Ця стратегія, ймовірно, негативно вплине на російську економіку, послаблюючи купівельну спроможність споживачів, девальвуючи рубль у середньостроковій і довгостроковій перспективі та створюючи глибшу макроекономічну нестабільність", — підсумували в Інституті вивчення війни.

Інші ключові висновки ISW

  • Центральний банк Росії продовжує підтримувати зростання російської економіки, щоби показувати начебто економічну стабільність, проводячи економічну політику, яка, ймовірно, посилить економічну нестабільність Росії.
  • Російські банкіри приватно висловлюють стурбованість зростанням кількості кредитів, які не працюють, попри заяви Центрального банку Росії про економічну стабільність.
  • Повідомлення про те, що українські війська атакували Москву та Санкт-Петербург у ніч з 16 на 17 липня, ймовірно, є надмірною реакцією на стандартні заяви Росії про тривалу кампанію глибоких ударів України, спрямовану на руйнування оборонно-промислової бази Росії.
  • Україна та Росія провели черговий обмін тілами загиблих у бою солдатів, відповідно до домовленостей, досягнутих під час переговорів у Стамбулі 2 червня.
  • Нещодавно українські війська просунулися поблизу Покровська. Російські війська активізувалися поблизу Борової.

Нагадаємо, український президент Володимир Зеленський заявив під час вечірнього відеозвернення 20 червня, що російська економіка серйозно деградує. Дуже важливо підтримати цей процес, щоби змусити Москву до миру.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама