Фото: ілюстративне. Джерело: AFP/East News

В ООН заявили, що не виявили ознак геноциду в Україні

Міжнародна комісія ООН з розслідування порушень в Україні поки що не дійшла висновку, що в країні відбувається геноцид. Хоча підтверджує, що в діях росіян є ознаки злочинів проти людяності.

Про це повідомляє "Радіо Свобода".

"На цьому етапі ми все ще не дійшли висновку, що в Україні відбувається геноцид", — заявив голова Незалежної міжнародної комісії ООН із розслідування порушень в Україні Ерік Мьосе.

Члени комісії прибули з візитом до Києва і дали прес-конференцію.

ООН

Фото: "Радіо Свобода"

За словами Еріка Мьосе, комісія не має достатніх наявних доказів, які би відповідали юридичній кваліфікації Конвенції про геноцид.

"Ми чудово усвідомлюємо занепокоєння та закиди щодо цього злочину. Тому ми досліджуємо це крок за кроком. Зараз ми не маємо достатніх наявних доказів, які би відповідали юридичній кваліфікації, передбаченій Конвенцією про геноцид", — уточнив він.

За його словами, юридично потрібно визначити питання умислу злочинців.

"Має бути "потреба" знищити певну групу. І таке знищення, відповідно до Конвенції, має бути фізичним чи біологічним. Це ті жорсткі умови для визнання геноциду, які підтверджує судова практика", — додав Ерік Мьосе.

Однак він запевнив, що розслідування в Україні триватиме. Раніше комісія вже зазначала, що "в російських медіа звучали певні заяви, які, можливо, могли мати стосунок до питання про підбурювання до геноциду".

"Це одна лінія, якої ми дотримуємося, і ми її розглянемо. Але поки що висновків немає", — наголосив Ерік Мьосе.

Водночас він пояснив, що "це питання не варто розглядати окремо від інших наших висновків".

"Ми виявили велику кількість воєнних злочинів — принаймні щодо двох тем, а саме тортур і атак по енергетичній інфраструктурі України з жовтня 2022 року, питання полягає в тому, чи варто розглядати їх, як злочини проти людяності... І ми визначили, що є ознаки того, що це може бути злочином проти людяності. Тому вважаю, що корисно подивитися на усе в контексті", — підсумував Ерік Мьосе.

Нагадаємо, що в квітні минулого року президент США Джо Байден уперше назвав дії Росії в Україні геноцидом. Тоді під час виступу, що стосувався внутрішніх американських питань, він сказав, що бюджети американців не повинні залежати від того, чи зробить диктатор геноцид в іншій країні, маючи на увазі Путіна.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 04.09.2023 15:40