В Україні має запрацювати повноцінний реєстр зброї

27 ЖОВТНЯ 2021 09:57

До кінця цього року - початку наступного в Україні має запрацювати повноцінний реєстр зброї. Проблема великого неврегульованого обігу травматичної зброї, переробки такої зброї набуває ще більшого характеру.

Повідомляє TrueUA, з посиланням на МВС.

«За ініціативи МВС до кінця цього року - початку наступного в Україні має запрацювати повноцінний реєстр зброї. Проблема великого неврегульованого обігу травматичної зброї, переробки такої зброї набуває ще більшого характеру. Ми працюємо не тільки над профілактикою, але і над тим, щоб травматична зброя вироблялася таким чином, щоб неможливо було її переробити у вогнепальну. У цьому напрямку ми співпрацюємо з виробниками зброї», - повідомив Денис Монастирський під час координаційної наради у Офісі Генерального Прокурора України.

За словами міністра, для правоохоронців та громадян саме законодавче врегулювання є точкою відліку того, яким чином має функціонувати законний обіг зброї.

Міністр внутрішніх справ наголосив, що сьогодні набуває серйозного поширення продаж наркотиків через мережу Інтернет: «Кожен п’ятий факт продажу наркотичних речовин зафіксовано через інтернет. До цієї проблеми підключені працівники Кіберполіції. В найближчі роки цей напрям збуту буде основним і тому боротьба з ним в пріоритеті».

Також міністр зазначив, що ця проблема потребує посилення координації, тому слідчі НПУ повинні супроводжувати саме такі провадження разом з прокуратурою. Денис Монастирський зазначив, що за матеріалами звіту з питань торгівлі людьми Державного департаменту США, з 2017-го року Україна вийшла з групи країн, де процвітає торгівля людьми і перебуває у так званій другій групі.

«Ми маємо іти до визначення єдиного відповідального органу за торгівлею людьми в Україні. Проблемним є питання сурогатного материнства. Явище торгівлі людьми саме в цій категорії набуває особливого значення в Україні», - сказав він.

Денис Монастирський зазначив, що теми незаконного обігу зброї та боєприпасів, наркотиків та торгівлі людьми поєднують транснаціональний характер, тому важливо налагодити співпрацю між міжнародними інституціями, які займаються цією проблематикою.

Фото МВС.

Також читайте: Поліція викрила корупційну «схему» проходження медкомісії для отримання групи інвалідності

Події, 27.10.2021 09:57