Підтримати проект
Фото: sluga-narodu.com
Влада планує створити реєстри культурної спадщини та цінностей: чому це важливо
26 ТРАВНЯ 2023 05:36
Кирило Іванішин
Редактор стрічки новин

Народні депутати хочуть запровадити електронні реєстри для обліку культурної спадщини та культурних цінностей України. Також планують юридично врегулювати механізми управління державним майном, яке закріплено за закладами культури. 

Як повідомила співавтор документа, заступниця голови фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук, Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував ухвалити у другому читанні та в цілому відповідний законопроект №8024.

"Мета законопроекту — запровадити електронні реєстри для обліку культурної спадщини та культурних цінностей України, а також створення юридичних механізмів для управління державним майном, що закріплено за закладами культури (наприклад, щоб заклади могли ділитися генераторами, які дарують благодійники)", — розповіла вона.

Кравчук додала, що загалом зміни передбачають впровадження електронних реєстрів у сфері культури, зокрема обліку культурної спадщини та культурних цінностей України, забезпечення їх ведення центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах культури та мистецтв.

Крім цього, планується надати можливість безоплатно передавати майно, що не забезпечує статутну діяльність державного або комунального закладу культури, іншому державному або комунальному закладу культури.

"Окрім того, документ передбачає надання Кабінету міністрів України повноважень щодо прийняття рішення про проведення експерименту зі створення, впровадження і ведення електронних реєстрів у сфері культури", — зазначила нардеп.

Нагадаємо, на території Києво-Печерської лаври у печерах, де зберігаються мощі, проведуть реконструкцію. Це станеться одразу після закінчення роботи спеціальної комісії.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Суспільство, 26.05.2023 05:36