Народні депутати підтримали зміну дати святкування Різдва та ще двох важливих днів в Україні. Відповідне рішення ухвалили у п'ятницю, 14 липня, на засіданні Верховної Ради.
Про це повідомив народний депутат Олексій Гончаренко.
"Рада тільки що проголосувала відповідний законопроект", — написав він у своєму Telegram. "За" проголосував 241 народний депутат.
За його словами, також переносяться дати святкування Дня української Державності — з 28 липня на 15 липня й Дня захисників і захисниць України — з 14 жовтня на 1 жовтня.
"Ну що, будемо святкувати 25 грудня. Ми поступово до цього йшли останні роки та тепер остаточно рішення прийнято. Насправді, правильне рішення", — додав Гончаренко.
Він зазначив, що цей закон підпишуть після 28 липня, а всі нововведення почнуть діяти у вересні.
"Всі нововведення почнуть діяти з 1 вересня. Тобто День української Державності відсвяткують ще 28 липня у цьому році. У наступному буде 15 липня. А вже День захисників і захисниць — 1 жовтня", — наголосив нардеп.
Православна церква переходить на новий календар: усі дати свят на 2023 рік
Православні християни після переходу на сучасний календар відзначатимуть по-новому церковні свята.
Дата Великодня та пов'язаних з ним свят, зокрема Трійці й Вознесіння Господнього, вираховується за місячним календарем. Оскільки католики та православні користуються різною пасхалією (методикою обчислення дати свята), то навіть під час переходу ці свята відзначатимуться у неоднакові дні.
До переходу на новий календар, як ПЦУ, так і УГКЦ керувалися кілька століть старим юліанським календарем, однак він відстає від сучасного на 13 днів. Тепер українські церкви відзначатимуть важливі свята за новоюліанським календарем. Таким чином, майже всі дати ПЦУ відзначатиме одночасно з католиками.
Нагадаємо, православна церква України 24 травня на архієрейському соборі проголосувала за перехід на новий церковний календар. Раніше на такий крок уже наважилася Українська греко-католицька церква. Православні християни з 1 вересня (саме у цей день починається церковний рік) відзначатимуть по-новому церковні свята.
Рішення про дотримання новоюліанського календаря буде не обов'язковим для всіх, тобто примусово його нав'язувати нікому не будуть. Це означає, що якщо певні парафії захочуть звершувати богослужіння за старим стилем, який діє сьогодні, вони зможуть це робити. Аби убезпечити ПЦУ від розколу, буде даний перехідний період під час впровадження новоюліанського календаря.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими