1 135 день війни
Особовий склад
919 570
Танки
10 521
Артилерія
25 625
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 123
Крилаті ракети
3 123
Гелікоптери
335
БпЛА
31 597
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
В Україні різко зросла кількість банкрутів серед громадян: з чим це пов’язано
Фото: ілюстративне. Джерело: Pixabay

В Україні різко зросла кількість банкрутів серед громадян: з чим це пов’язано

В Україні за чотири останні місяці поточного року вдвічі побільшало людей-банкрутів. Більшість — громадяни від 25 до 45 років.

Про це йдеться на платформі відкритих даних "Опендатабот".

За даними Верховного суду України, цього року відкрили 651 справу про банкрутство. Найбільше — у столиці, на Київщині та Дніпропетровщині. Торік розглядалось 575 таких справ.

Найчастіше неплатоспроможними є люди віком:

  • від 25 до 45 років — 64,1%;
  • старше 45 років -- 28,7%.

Найбільше банкрутів:

  • у столиці -- 95 справ (15% від загальної кількості);
  • на Київщині -- 58 справ (9%)
  • на Дніпропетровщині -- 53 справи (8%).

Інфографіка: "Опендатабот"

Чому в Україні зросла кількість банкрутів

Адвокат, арбітражний керівник, член Кваліфікаційної комісії арбітражних керівників, фахівець з питань банкрутства Денис Лихопьок вважає, що така динаміка, скоріш за все, є "відкладеним попитом", аніж стрімким зростанням, обумовленим якимось одним фактором.

"Варто розуміти, що на початку повномасштабної війни людям було не до того, аби розбиратися із боргами — в пріоритеті опинились питання виживання. Водночас понад рік діяв мораторій на стягнення більшої частини боргів у виконавчих провадженнях. Вже після того, як цей мораторій було скасовано, приватні та державні виконавці нагадали боржникам про їх зобовʼязання. Це й могло стати тією рушійною силою, яка спонукала людей шукати рішення у погашенні боргів через процедуру неплатоспроможності. До того ж наразі в Україні вже напрацьовується позитивна судова практика в питаннях банкрутства громадян", -- пояснив він.

Інфографіка: "Опендатабот"

Нагадаємо, раніше ми писали, що деякі громадяни можуть отримувати два види соціальної грошової допомоги одночасно. Йдеться про виплати на проживання внутрішньо переміщених осіб та допомогу по малозабезпеченості. Ці два види державної соціальної підтримки не є взаємопов'язаними, тому їх можна отримувати одночасно. Зокрема, право на соцдопомогу мають малозабезпечені родини, які постійно проживають в Україні, а також інші малозабезпечені сім’ї у випадках, передбачених законом.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама