Кабінет міністрів з 1 грудня оновлює критерії бронювання працівників та критерії, за якими підприємства можуть отримати статус "критичного".
Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
"Як і обіцяли, до 15 листопада провели аудит підприємств та організацій, які мають статус критичних та мають право бронювати співробітників. За результатами аудиту було виявлено низку проблемних моментів, які потрібно усунути", — заявив прем’єр.
З 1 грудня регіональні та галузеві критерії критичності підприємств будуть погоджуватись із Міністерством оборони та Міністерством економіки.
Також для того, аби підприємство змогло забронювати працівників, у нього мають бути відсутні борги перед бюджетом, а середня зарплата у підприємстві й у заброньованого працівника повинна бути не менше 2,5 мінімальних зарплат.
"Це дозволить зменшити ризик зловживань, коли компанії працевлаштовують людину заради "тіньової" домовленості про бронювання", — зауважив Шмигаль.
До того ж усі бронювання з 1 грудня будуть здійснюватися через "Дію". Крім того, проводитиметься щомісячний моніторинг підприємств та організацій, щоб вони відповідали всім критеріям.
"Відповідальним міністерствам доручено детально пояснити всі аспекти та логіку оновленої системи. Необхідно дати вичерпні відповіді на всі запитання. Новий порядок діятиме з 1 грудня. Для всіх, хто вже має відстрочки, буде перехідний період на нові умови до 28 лютого. До цієї дати всі підприємства мають поновити бронювання своїх працівників згідно з новими умовами незалежно від того, як і коли воно відбувалося", — резюмував Шмигаль.
Нагадаємо, раніше міністр оборони України заявляв, що Міноборони відкрите до співпраці з бізнес-структурами в питаннях, що стосуються бронювання військовозобов’язаних. Однак мобілізація має тривати для забезпечення оборони.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими