В Україні частка непрацюючих кредитів у банківському секторі станом на 1 липня 2024 року становила 34,6%. Це на 2,8% більше, ніж на початку 2024 року.
Про це повідомила прес-служба Національного банку України.
За даними регулятора, обсяг NPL скоротився за перше півріччя 2024 року на 4,2 мільярда гривень до 418,2 мільярда гривень. Частка NPL роздрібних кредитів за цей час знизилася на 3,9% до 19,6%. Також помітно прискорилося зниження частки NPL у корпоративному кредитному портфелі — на 1,9% до 42,2%.
Ключовими чинниками скорочення частки NPL є: подальше нарощення банками обсягів гривневих кредитів високої якості та списання непрацюючих роздрібних кредитів, передусім банками з українським приватним капіталом. Врегулювання NPL у корпоративному сегменті потребує значних зусиль від банків, про що свідчить червневий "Звіт про фінансову стабільність".
Ґрунтовний аналіз умов та ефективності реструктуризацій із 2020 року, що був здійснений у червневому "Звіті про фінансову стабільність", свідчить про таке:
Варто зазначити, що непрацюючий кредит (NPL) — це актив, за яким прострочення виплати складає від 90 днів та більше, а також такий, за яким боржник з певних причин не має змоги виконати зобовʼязання.
Нагадаємо, банки в Україні прогнозують продовження росту попиту на кредити серед бізнесу та населення. Йдеться про гривневі та короткострокові позики.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими