В Україні з'явиться COVID-сертифікат про одужання

06 ЛИСТОПАДА 2021 12:31

З наступного тижня невакциновані українці, які перехворіли на коронавірусну інфекцію, зможуть отримати цифровий COVID-сертифікат про одужання, який дозволятиме упродовж 90-ти діб без обмежень працювати, відвідувати заклади та пересуватись в жовтій та червоній зонах карантину.

Повідомляє TrueUA, з посиланням на МОЗ.

Зазначається, що сертифікат про одужання буде формуватись лише для тих, у кого лікар встановив діагноз COVID-19 від моменту запуску функціоналу нового сертифікату та надалі. Документ не згенерується, якщо ваш діагноз COVID-19 було встановлено до появи нового типу сертифікату, тобто у 2020 році чи раніше у 2021 році.

При цьому обов’язковою підставою для його генерації буде медичний запис лікаря про встановлений діагноз, який відображатиметься в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ). Тобто особи, які після отримання позитивного ПЛР-тесту не зверталися до лікаря і лікар не вніс дані в ЕСОЗ - завантажити сертифікат не зможуть. Відповідні зміни сьогодні були схвалені Урядом.

Новий COVID-сертифікат буде двох видів: - внутрішній - для використання всередині країни в умовах “жовтого” та “червоного” рівнів епіднебезпеки; - міжнародний - для перетину кордону 45 країн, які входять до Довірчої мережі е-здоров'я ЄС.

Фото з мережі інтернет.

Також читайте: З'явилась інформація хто зможе поїхати на новорічні курорти

Суспільство, 06.11.2021 12:31