1 236 день війни
Особовий склад
1 033 930
Танки
11 016
Артилерія
30 243
Літаки
421
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 194
Крилаті ракети
3 491
Гелікоптери
340
БпЛА
45 511
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
В Україні прогнозують ріст цін на молочні продукти: яка причина
Фото: Freepik

В Україні прогнозують ріст цін на молочні продукти: яка причина

Вартість молочних продуктів в Україні на початку липня була стабільною. Проте уже найближчим часом ціни можуть зрости.

Як повідомив аналітик Асоціації виробників молока Георгій Кухалейшвілі, зростання вартості цієї категорії продуктів пов'язане з підвищення цін на масло вершкове. 

За його словами, середня закупівельна ціна молока екстра ґатунку станом на початок липня становила 16,00 гривні за кілограм без ПДВ. Вищий ґатунок в середньому коштував 15,75 гривні, а перший ґатунок — 15,45 гривні. Порівняно до початку червня 2025 року ціни на всі три ґатунки залишилися без змін..

Кухалейшвілі зауважує, що в Україні спостерігається тренд на підвищення ціни на молочну сировину в короткостроковій перспективі через зростання попиту на біржові товари, які постачаються в Європу. 

"ЄС та Україна переглянули торгову угоду, погодивши нові квоти на експорт української молочної продукції за умови поступового переходу до стандартів ЄС до 2028 року. У червні, після скасування автономних торгівельних заходів (АТЗ) та відновлення Єврокомісією квот та мит на українську молочну продукцію, молокопереробні підприємства зайняли вичікувально позицію та експортували в Європу найменші обсяги біржових товарів за останні п’ять років", — пояснив експерт.

Втім, за результатами переговорів, Єврокомісія затвердила процедуру митного оформлення і збільшила для українських постачальників квоти на вершкове масло вершкове і скасувала квоти для сухого незбираного молока, ферментованих та кисломолочних продуктів, у тому числі для йогуртів та кефірів. 

"Отже, Україна відновила постачання молочних продуктів до Європи, а на внутрішньому ринку навіть з’явився незначний дефіцит молока-сировини, як і на початку липня 2024 року. Молокопереробні заводи почали шукати дешеве молоко", — зауважив Кухалейшвілі.

Водночас в Україні покращилася рентабельність виробництва молочних продуктів, проте ріст цін на масло також впливає на закупівельну вартість. Ймовірно, що в другій половині липня та серпні закупівельні ціни можуть бути переглянуті в сторону певного підвищення за умови подальшого росту цін на масло вершкове

динаміка цін на молоко

Нагадаємо, в Україні у червні сповільнилася як споживча, так і місячна інфляція. Така статистика призвела до того, що ціни на продукти, одяг, алкоголь та деякі послуги змінилися.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама