1 171 день війни
Особовий склад
963 270
Танки
10 786
Артилерія
27 588
Літаки
372
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 157
Крилаті ракети
3 197
Гелікоптери
335
БпЛА
35 446
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
В Україні розширили перелік причин для встановлення інвалідності
Фото: Pixabay

В Україні розширили перелік причин для встановлення інвалідності

Міністерство охорони здоров'я України додало нову причину для встановлення інвалідності. Йдеться про позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії Росії проти України.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я України.

"Люди, які пережили незаконне утримання, катування чи інші ушкодження здоров’я під час полону або насильницького утримання, можуть отримати статус інвалідності", — зазначили в МОЗ.

Ця зміна стосується як цивільних осіб, так і військових. 

"Це важливий крок, який визнає реальні наслідки збройної агресії для здоров’я людей та обмежень життєдіяльності, які виникають внаслідок цього", — зазначили у відомстві.

Як це працює

Для того, щоб отримати інвалідність:

  • потрібно підтвердити факт позбавлення свободи — це робить Комісія з питань встановлення факту позбавлення особистої свободи при Міністерстві розвитку громад та територій України. Якщо рішення позитивне, людину вносять до спеціального реєстру та видають відповідний документ;
  • далі проходить оцінювання повсякденного функціонування — лікар формує направлення, а експертна команда оцінює рівень обмежень у повсякденному функціонуванні;
  • якщо є підстави для встановлення інвалідності, буде визначена її група, а також доступні форми підтримки. 

У МОЗ додали, що людина з інвалідністю зможе отримати допоміжні засоби реабілітації, соціальні виплати та інші форми підтримки.

"Ці зміни спрямовані на те, щоб забезпечити підтримку осіб, які постраждали від збройної агресії", — додали в прес-службі.

Нагадаємо, за даними ПФУ, на кінцеву суму пенсії за інвалідністю безпосередньо впливає група, призначена особі. Крім того, кількість виплачених грошей прямо залежить від вікової виплати.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама