Цього тижня делегація з України здійснить візит до Вашингтона, щоб провести технічні перемовини щодо нового проекту угоди про корисні копалини.
Про це повідомила віце-прем’єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко в інтерв’ю агентству Associated Press. За її словами, складу української делегації увійдуть представники міністерств економіки, закордонних справ, юстиції та фінансів.
"Новий проект угоди від США свідчить про те, що намір створити фонд або спільно інвестувати залишається", — наголосила посадовиця.
Водночас у виданні зауважили, що Вашингтон вирішив обійти підписання рамкової угоди і натомість надіслав більш комплексний проект угоди, який, ймовірно, потребуватиме ратифікації в українському парламенті. Проте, як зауважила міністерка економіки, наразі цей проект угоди відображає лише позицію Америки.
"Те, що ми маємо зараз, — це документ, який відображає позицію юридичної групи Мінфіну США. Це не остаточна версія, це не спільна позиція", — зауважила вона.
Як зазначили посадовиця, Україна має намір ще зібрати технічну групу, щоб визначити свої червоні лінії та основні принципи перед переговорами зі США.
"Зрозуміло, що повні параметри цієї угоди не можуть обговорюватися в інтернеті. Нам потрібно сісти з командами та продовжити розмову особисто. Це знаменує собою новий етап у відносинах зі США — етап, який вимагає досвіду в багатьох сферах. Зрештою все вирішиться в ході переговорів", — заявила Юлія Свириденко.
Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський заявив, що в угоді про корисні копалини між Україною та США не йдеться про вступ нашої держави до Північноатлантичного альянсу. Так, він прокоментував заяви американського лідера Дональда Трампа про те, що українська сторона в обмін на підписання угоди про корисні копалини начебто вимагає вступу до НАТО.
Своєю чергою міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила, що будь-які міжнародні угоди, які укладає Україна, у тому числі й угода про корисні копалини зі Сполученими Штатами Америки, повинні відповідати європейському законодавству.
Також міністр закордонних справ Андрій Сибіга повідомив, що один із принципів України щодо угоди про корисні копалини зі Сполученими Штатами Америки полягає у тому, що документ не має суперечити шляху України до Європейського Союзу.
Нещодавно президент США Дональд Трамп заявляв, що Володимир Зеленський нібито хоче вийти з угоди щодо корисних копалин. У зв’язку з цим американський лідер пообіцяв українському "дуже великі проблеми".