Італійські науковці встановили, що деякі продукти мають суттєвий вплив на біологічне старіння людського організму. Йдеться про ультраоброблені продукти, вживання яких може підвищувати ризик розвитку серйозних захворювань.
Як повідомляє Euronews, науковці проаналізували дані понад 22 000 людей, щоб вивчити вплив ультраоброблених продуктів на біологічний вік людини. Варто зауважити, що на відміну від хронологічного старіння, тобто кількості років, які людина прожила від народження, біологічне старіння відбувається на клітинному рівні.
"Біологічно старі люди можуть піддаватися підвищеному ризику різних захворювань, таких як захворювання легенів, рак, діабет, деменція та хвороба Альцгеймера", — зауважують вчені.
За словами автора дослідження Симони Еспозіто, дані показують, що велике споживання ультраоброблених продуктів не тільки негативно впливає на здоров’я в цілому, але також може прискорити старіння, що вказує на зв’язок, який виходить за межі низької харчової якості цих продуктів.
Відомо, що ультраобробленими продуктами вважають ті харчі, які були виготовлені з речовин, що рідко використовуються в домашній кулінарії та часто містять добавки, такі як барвники, консерванти, підсилювачі смаку та підсолоджувачі. Наприклад, це може бути морозиво, хліб, певні сухі сніданки, йогурти з фруктовим смаком, замінники м’яса та деякі алкогольні напої.
Британський фонд серця зауважує, що велике споживання цих продуктів пов’язане із підвищеним ризиком таких проблем зі здоров’ям, як високий артеріальний тиск, серцево-судинні захворювання, інфаркти, інсульти та навіть рання смерть.
"Крім того, що ці продукти є недостатніми з погляду харчування, багаті цукрами, сіллю та насиченими жирами або трансжирами, вони піддаються інтенсивній промисловій обробці, яка фактично змінює їх харчову матрицю, що призводить до подальшої втрати поживних речовин і клітковини", — додали вчені.
Нагадаємо, раніше американські науковці виявили, що вживання алкоголю батьками впливає на раннє старіння їхніх дітей. Йдеться про високий рівень холестерину, проблеми із серцем, артрит та ранню деменцію.
Важливо! Відповідний матеріал має винятково загальноінформаційний характер, а тому не може бути основою для встановлення діагнозу чи медичних висновків. Інформація у публікаціях на сайті заснована на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Для встановлення діагнозу або отримання медичної консультації, обов’язково зверніться до лікаря.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими