Науковці зазначають, що точне порівняння між інтелектом собак і людей неможливо провести. Якщо йдеться про когнітивні навички, то середній розумовий вік собак еквівалентний віку дитини у 2,5 роки.
Як повідомляє Live Science, професор психології в Університеті Британської Колумбії Стенлі Корен присвятив свою кар'єру дослідженню інтелекту собак.
Вчений адаптував психологічну міру, яка отримала назву "розумовий вік", щоб вирахувати когнітивні здібності тварин. За словами науковця, середньостатистичний собака може розуміти близько 165 слів і сигналів або навіть більше. Пес породи бордер-коллі, якого тренував Корен, розумів понад 1000 слів.
Окрім цього, він зауважив, що собаки не повною мірою здатні відчувати й розуміти почуття провини, як і маленькі діти. Важливо зауважити, що інтелект собаки багато суттєво залежить від його породи. Наприклад, бордер-коллі і пуделі зазвичай вважаються розумнішими, ніж чихуахуа і бульдоги.
Своєю чергою, професор психології Дженніфер Вонк наголосила, що вчені могли б розглядати такі речі, як розв'язання проблем або поведінкова гнучкість, як свого роду заміну тесту на інтелект. Наприклад, кішки перевершують людей у таких навичках, як полювання і розрізнення запахів.
"Я вважаю, що не доречно порівнювати здібності тварин зі здібностями людських дітей, тому що інші види — це не просто люди, які відстають у розвитку. Вони еволюціонували для розв'язання інших проблем, тому що вони еволюціонували в інших екологічних контекстах і живуть в інших умовах", — зазначила вчена.
Нагадаємо, раніше японські науковці встановили, що коти здатні формувати асоціації слово-зображення швидше, ніж 14-місячні людські немовлята. Ці тварини можуть краще розуміти людську мову, ніж вважалося раніше.