Британські науковці встановили, що мистецтво, зокрема сценічне, є корисним для фізичного і психічного здоров'я людей. Відвідування мистецьких заходів або участь у культурній діяльності хоча б раз на кілька місяців допомагає зменшити відчуття болю, слабкості та депресії.
Як повідомляє видання The Guardian, відповідне дослідження було проведено у співпраці між Frontier Economics та Центром співпраці Всесвітньої організації охорони здоров'я з питань мистецтва та здоров'я, що базується в Університетському коледжі Лондона. За словами вчених, залучення до мистецтва має різноманітний вплив на здоров'я.
Зокрема, йдеться про такі ефекти:
Команда дослідників зібрала інформацію про 13 різних груп британців, чиє самопочуття покращилося, коли вони брали участь у мистецьких заходах.
"Люди віком від 65 років, які щотижня протягом трьох місяців відвідували уроки малювання в місцевому музеї, отримали фінансову вигоду (в середньому по 1310 фунтів стерлінгів або по 69 640 грн), оскільки краще почувалися й рідше відвідували свого терапевта", — наголошує видання.
Зокрема, аналогічне дослідження серед молодих людей віком 18-28 років свідчить, що ті, хто брав участь в музичних або театральних заходах, почувалися щасливішими й відчували більше сенсу в житті. Науковці зазначили, що інвестиції в мистецтво можуть бути не лише цінними для системи охорони здоров'я як частина програми профілактики захворювань, а й економічно вигідними.
Нагадаємо, раніше французькі науковці встановили, що сучасні люди часто можуть скаржитись на відчуття втоми, навіть попри відсутність фізичної активності. Цю втому може викликати речовина, яка накопичується в мозку людини після певних розумових навантажень.