Вчені створили молекулу, яка може захистити від зараження коронавірусом

11 СІЧНЯ 2022 09:02

Дослідники з університету Гельсінкі розробили нову молекулу TriSb92, яка може інактивувати спайковий білок коронавірусу та забезпечує ефективний короткостроковий захист від вірусу. Засіб можна виробляти просто і швидко у великій кількості, а діючої речовини потрібно дуже мало.

Повідомляє TrueUA, з посиланням на сайт університету.

Зазначається, що культури клітин і дослідження на тваринах показують, що нова молекула захищає від коронавірусної інфекції протягом як мінімум восьми годин навіть у випадках високого ризику зараження. На відміну від вакцинного захисту, дія TriSb92 починається одразу після його введення.

Крім того, щеплення не знижують до нуля можливість заразитися коронавірусом, а лише полегшують перебіг хвороби. Спрей виключає можливість підхопити ковід, проте час його дії набагато коротший, ніж у вакцин.

Автор дослідження каже, що їх розробка не скасовує потреби вакцинації, але може допомогти уникнути обмежень на соціальну взаємодію. Якщо всі відвідувачі закладів або учасники заходів заздалегідь скористаються спреєм, ризик поширення коронавірусу буде практично виключений. 

За словами дослідниці, засіб можна виробляти просто і швидко у великій кількості, а діючої речовини потрібно дуже мало. Під час дослідів кількість молекул, що давалася мишам, вимірювалася у мікрограмах, а вірусне навантаження набагато перевищувало показники звичайного життя.

Поки що незрозуміло, коли спрей може з'явитися в аптеках. Це залежатиме від того, визнають його лікарським засобом чи ні. А поки що вчені з Гельсінкі з'ясовують, чи може молекула TriSb92 допомогти при постконтактній профілактиці ковіду. Подібні ліки вже є для вірусу імунодефіциту людини: якщо прийняти таблетку протягом 24 годин після ризику зараження, вірус не проникає в тіло людини. Так само, як стверджує автор, можливо і з коронавірусом: якщо поприскувати спрею в ніс протягом доби після спілкування з коронаінфікованим, то можна уникнути власного зараження.

Фото з мережі інтернет.

Також читайте: Біля узбережжя Кіпру стався землетрус

Світ, 11.01.2022 09:02