1 151 день війни
Особовий склад
940 150
Танки
10 676
Артилерія
26 600
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 139
Крилаті ракети
3 148
Гелікоптери
335
БпЛА
33 176
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Вчені зафіксували значне скорочення запасів прісної води: чим це небезпечно
Фото: ілюстративне. Джерело: Pixabay

Вчені зафіксували значне скорочення запасів прісної води: чим це небезпечно

Науковці встановили, що з травня 2014 року на Землі відбулося різке скорочення запасів прісної води. Це може призвести до появи нових глобальних проблем.

Як повідомляє видання Space, дані про скорочення запасів води були отримані супутниками Gravity Recovery and Climate Experiment. Так, з 2015 по 2023 рік загальна кількість прісної води у світі становила 1200 кубічних кілометрів.

До цих запасів були враховані поверхневі води, такі як озера і річки, а також вода у водоносних горизонтах під землею. За словами одного з авторів дослідження Метта Роделла, відповідний показник нижчий за середній з 2002 по 2014 рік. 

Вчені заявили, що в умовах посухи потреба в ґрунтових водах суттєво підвищена. Відомо, що фермери регулярно користуються запасами прісної води, але вони можуть швидко вичерпатися без опадів. Автори дослідження додають, що скорочення запасів прісної води на Землі може призвести до зростання бідності, голоду, конфліктів та захворювань, які виникають через використання забруднених джерел вод.

Також супутники показали, що 13 із 30 найпотужніших посух по всьому світу відбулися починаючи з січня 2015 року. Найвідчутніших наслідків зазнали північна й центральна Бразилія, Австралія, Південна Америка, Північна Америка, Європа та Африка. Ймовірно, що до посух могло призвести глобальне потепління, припускають науковці. Саме глобальне потепління призводить до того, що атмосфера утримує більше водяної пари, що призводить до "екстремальних опадів".

"Проблема, коли у вас екстремальні опади, полягає в тому, що вода в кінцевому підсумку стікає, а не поглинається й не поповнює запаси ґрунтових вод. Підвищення температури збільшує як випаровування води з поверхні в атмосферу, так і водоутримувальну здатність атмосфери, збільшуючи частоту та інтенсивність посушливих умов", -- наголошують вчені.

За прогнозами дослідників, запаси прісної води на Землі навряд чи повернуться до показників, які були у 2015 році. 

Нагадаємо, раніше група американських антропологів з'ясувала ймовірну причину, чому діти охочі до небезпечних ігор. Результатом таких розваг стають не тільки певні фізичні навички, а й розуміння своїх сил.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама