1 150 день війни
Особовий склад
938 970
Танки
10 662
Артилерія
26 530
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 136
Крилаті ракети
3 145
Гелікоптери
335
БпЛА
33 065
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Вдосконалення процедури мобілізації й демобілізації в Україні: Арахамія назвав ключові цілі
Фото: Telegram-канал Давида Арахамії

Вдосконалення процедури мобілізації й демобілізації в Україні: Арахамія назвав ключові цілі

Українська влада розробляє документ, який повинен вдосконалити процедури мобілізації й демобілізації. У Комітеті з питань нацбезпеки активно обговорюють найгостріші питання у цьому напрямку. 

Про це в ефірі телемарафону повідомив голова фракції "Слуга народу" Верховної Ради України Давид Арахамія. Він наголосив, що змушений відчинити завісу над тим, про що йде дискусія на Комітеті. Це потрібно зробити, щоб зупинити шквал інформації.

За словами Арахамії, зараз Комітет з питань нацбезпеки намагається розробити комплексний документ, який би стосувався таких питань: 

  • що робити з людьми, які вже два роки воюють без ротації;
  • чому не можуть демобілізуватися інваліди Першої та Другої груп;
  • бійці, які пройшли полон, зараз не мають можливості демобілізуватися;
  • є військові з онкологічними захворюваннями, які дуже обмежено можуть виконувати завдання, і питання з ними треба юридично вирішити;
  • врегулювати питання з призовним віком;

"До кінця року за участі Міноборони та Генштабу плануємо розробити комплексний документ, який має дати відповіді на всі ці питання. Коли щодо нього буде консенсус — він буде винесений у зал", — резюмував Арахамія.

Нагадаємо, Верховна Рада на засіданні 8 листопада продовжила строк дії воєнного стану і проведення загальної мобілізації ще на 90 діб. Таке рішення ухвалено вже вдев'яте з початку повномасштабної війни. 

Загалом зараз на військову службу призивають усіх придатних та обмежено придатних, якщо є потреба у людях на фронті чи в тилу. Зокрема, мобілізують тих, кого ВЛК визнала обмежено придатними, однак їх не відправляють на фронт, а — до частин забезпечення або до ТЦК.

Повідомлялось, що Україна запровадила Єдиний реєстр призовників, який покликаний нівелювати бюрократичну складову, щоби зменшити кількість необов’язкових візитів українців у територіальні центри комплектування та соціальної підтримки для отримання довідок чи дозволів. 

Раніше у статті для The Economist головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний повідомляв, що країні важливо розширити категорію громадян, які можуть бути покликані на навчання чи мобілізацію.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама