Фото: ОПУ

Залужний пояснив, для чого Україна вводить Єдиний реєстр призовників

Росію не слід недооцінювати навіть попри те, що вона зазнала значних втрат і витратила багато боєприпасів. Саме тому Україна вводить Єдиний реєстр призовників.

Про це повідомив головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний в інтерв'ю The Economist

За його словами, цей реєстр потрібний, щоб розширити категорію громадян, які можуть бути покликані на навчання чи мобілізацію. Також втілюється у життя "бойове стажування", яке передбачає розміщення новостворених мобілізованих та навчених кадрів у досвідчених стройових частинах для їх підготовки.

"Вона (Росія, — ред.) матиме перевагу в озброєнні, техніці, ракетах та боєприпасах ще значний час. Її оборонна промисловість збільшує випускати продукцію, попри безпрецедентні санкції. Наші партнери НАТО також різко нарощують свої виробничі потужності. Але на це потрібно щонайменше рік, а в деяких випадках, як у випадку з авіацією та системами управління, і два роки", — сказав Залужний.

Військовий запевнив, що позиційна війна — це тривала війна, яка має величезні ризики для збройних сил України та її держави. Якщо Україна хоче вибратися з цієї пастки, нам знадобиться все це: перевага у повітрі, значно покращені можливості радіоелектронної боротьби та протибатарейної боротьби, нові технології розмінування та здатність мобілізувати та навчати більше резервів. 

"Нам також необхідно зосередитися на сучасному командуванні та управлінні (щоб ми могли ефективніше, ніж Росія, візуалізувати поле бою та швидше приймати рішення), а також на раціоналізації нашої логістики, одночасно руйнуючи російську систему ракетами більшої дальності. Нові, інноваційні підходи можуть знову перетворити цю позиційну війну на маневрову", — додав Залужний.

Єдиний реєстр призовників: що про нього відомо

У такий спосіб держава намагається нівелювати бюрократичну складову, щоби зменшити кількість необов’язкових візитів українців у територіальні центри комплектування та соціальної підтримки для отримання довідок чи дозволів. На цьому етапі у Міноборони проводять роботу щодо організації інформаційної взаємодії між Реєстром та інформаційно-телекомунікаційними системами, реєстрами, базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) якими є державні органи, задля підвищення якості персональних даних призовників, військовозобов’язаних та резервістів в Реєстрі.

Наразі Міноборони веде роботу з визначення механізмів обміну інформацією з:

  • Міністерством фінансів,
  • Міністерством внутрішніх справ,
  • Міністерством освіти та науки,
  • Державною судовою адміністрацією.

Також Міноборони веде роботу з організації підписання спільних наказів з Міністерством охорони здоров’я, Пенсійним фондом, Офісом генпрокурора й іншими. На наступних етапах планується організація робіт з підписання спільних наказів Міноборони про затвердження порядку електронної інформаційної взаємодії з Міністерством соціальної політики, Міністерством у справах ветеранів України й іншими.

Нагадаємо, що в Україні планують кардинально зацифрувати Територіальні центри комплектації. Серйозних нововведень можна очікувати вже в середині осені. Такі зміни допоможуть автоматично обмінюватися інформацією між реєстрами міністерств. Тож українці менше ходитимуть державними установами.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 01.11.2023 20:57