Фото ілюстративне. Джерело: Рixabay

Весна близько: у середу в деяких областях прогріє до +15°С

У середу, 7 лютого, погода в Україні буде незвичною, якою зазвичай є лютому. У деяких регіонах очікується потепління до +16°С, а подекуди все ж вируватиме сильний вітер та йтиме дощ зі снігом.

Про це інформують синоптики Українського гідрометеорологічного центру.

Температурні гойдалки спричинені атмосферними фронтами, які принесли опади. У середу майже по всій країні очікуються дощі, місцями з мокрим снігом. Лише на Одещині, Прикарпатті та Закарпатті буде без істотних опадів.

Вночі максимальна температура +1...+6°С, а ось вдень подекуди прогріє до +7...+12°С. Найтепліше буде у південних областях — до 15°С. У східних, Сумській областях та в Карпатах дещо прохолодніше — -1...-6°С, тоді як вдень +2...+7°С.

прогноз погоди на середу, 7 лютого

Мапа погоди в Україні. Джерело: Укргідрометцентр 

Вітер переважно західний та південно-західний, ймовірні пориви до15-20 м/с, а на високогір'ї Карпат — 25-30 м/с. Спокійніше очікується лише на Півдні та південному сході. По всій країні, крім Півдня та південного сходу, оголошено І рівень небезпечності — жовтий.

мапа погоди

Джерело: Укргідрометцентр

Підняття рівня води

Нестійкий температурний режим впливатиме й на підвищення рівнів води. При руйнуванні льоду можливі різкі коливання рівнів на ділянці Верхнього Дніпра Неданчичі-Дніпровське, пригирловій ділянці Прип'яті (зона ЧАЕС) та річках суббасейну Десни (Київська, Чернігівська, Сумська обл.) з подальшим затопленням та утриманням води на заплаві Десни біля м. Новгород-Сіверський, с. Морівськ, початковим затопленням садово-дачної забудови, доріг на заплаві біля Чернігова, з порушенням транспортного сполучення з окремими селами у Новгород-Сіверському, Корюківському, Ніжинському районах Чернігівської області та Шосткинському районі Сумської області, утриманням затоплення заплави й переливу автодороги місцевого значення на притоці Десни р. Снов у Чернігівському районі Чернігівської області. В цих регіонах оголошено І рівень небезпеки — жовтий.

На Верхньому Дніпрі утримуватиметься значне затоплення заплави з порушенням транспортного сполучення ряду прирічкових сіл водами Дніпра і Сожу та можливим початковим затопленням житлових будинків окремих сіл у Чернігівському районі Чернігівської області. Тут оголошено ІІ рівень небезпеки — помаранчевий.

підняття рівнів води

Джерело: Укргідрометцентр

Нагадаємо, напередодні у Закарпатській області через сильні опади відбулося підняттям рівня ґрунтових вод, що призвело до підтоплення підвальних приміщень п'яти житлових будинків, торговельного центру та підстанції регіональної експлуатаційної служби.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Суспільство, 07.02.2024 05:16