Обстріли лісів, наземних і морських екосистем, промислових об’єктів, транспортної інфраструктури та будинків, руйнування систем водопостачання, каналізації та поводження з відходами провокують широкомасштабну та серйозну шкоду з довгостроковими наслідками довкілля та для здоров’я людей.
Про це повідомило Polskie Radio з посиланням на дослідження Богдана Хойніцького з лабораторії біокліматології Університету природничих наук у Познані.
Він наголосив, що світова екологічна спільнота переймається подіями в Україні, адже питання екології та зміни клімату — це не проблема однієї країни. Тож про війну та її наслідків для екології неодноразово пишуть світові ЗМІ.
Збитки, пов’язані з руйнуванням Росією природного середовища України, оцінюють у мільярди євро. Війна також сприяє викиду парникових газів, зокрема, метану з пошкодженого газопроводу.
"Викид однієї тонни метану еквівалентний викиду понад 30 тонн вуглекислого газу. А "локальних ефектів" викидів вуглекислого газу не існує. Ці ефекти завжди глобальні. Щоразу, коли ми щось викидаємо в навколишнє середовище, ми змінюємо реальність. Якщо ми викидаємо газ в атмосферу, наприклад у нашому університеті, то через місяць він над Антарктидою. Тому неважливо, транслюватимемо ми це з України, Польщі чи Бангкока, ефект завжди буде однаковий", — наголосив Богдан Хойніцький.
Проект UA War Infographics оцінив шкоду, яку окупанти агресивними діями завдали кожній області та регіону України.
Джерело: UA War Infographics
Нагадаємо, міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець розповідав улітку, що внаслідок підриву окупантами Каховської гідроелектростанції довкіллю задано чималих збитків. Орієнтовна сума становить 55 мільярдів гривень.