У Російської Федерації можуть бути системи протиповітряної оборони, які здатні збивати балістичні ракети ATACMS. Зокрема, з цим завданням здатний впоратися і комплекс ППО С-400.
Таку заяву в ефірі телемарафону "Єдині новини" зробив спікер Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. За словами полковника, Сили оборони України вже розвіяли кілька пропагандистських "військових" міфів про російські озброєння та армію.
"Такі речі, як збиття "Кинджала", потоплення "Москви", знищення комплексу С-400 і зараз ATACMS — це новий удар по їхньому іміджу", — сказав він.
Водночас Ігнат припустив, що агресор можливо має системи, які можуть збивати балістичні ракети ATACMS.
"Але все потрібно перевіряти на практиці", — додав речник Повітряних сил.
Ігнат наголосив, що окупанти мають ще радянські комплекси С-300В1, які з певними ракетами можуть впоратися з балістикою. Крім того, можливо, з цим завданням здатний впоратися і комплекс ППО С-400.
"Але це теж потрібно довести", — додав він.
Україна вперше застосувала ATACMS 17 жовтня. Ракети вдарили по російських аеродромах у Бердянську та Луганську. Це стало першим випадком, коли надана США зброя була використана під час війни в Україні. Володимир Зеленський подякував лідеру США Джо Байдену за надання далекобійних ракет ATACMS.
Своєю чергою Білий дім офіційно підтвердив, що Україна отримала далекобійні ракети ATACMS. Їхня дальність — 165 кілометрів. За даними The New York Times, Україна отримала від Сполучених Штатів Америки близько 20 ракет ATACMS. При цьому Сили оборони не можуть їх використовувати для атак по території Російської Федерації.
Нагадаємо, речник Східного угруповання військ ЗСУ Ілля Євлаш раніше пояснював, що американські далекобійні ракети ATACMS, якими Збройні сили України успішно завдали ударів по аеродромах росіян на окупованій території, "суттєво змінюють правила гри". Тепер окупанти змушені відтягувати свої склади та аеродроми ще далі від лінії фронту.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими