Національний координаційний центр кібербезпеки при Раді національної безпеки й оборони України вирішив обмежити використання Telegram в органах державної влади, військових формуваннях і на об’єктах критичної інфраструктури.
Про це повідомили на Facebook-сторінці РНБО.
"У четвер, 19 вересня, відбулося засідання Національного координаційного центру кібербезпеки — ключового органу координації та контролю у сфері кібербезпеки", — йдеться в повідомленні.
Ключовою темою стало обговорення загроз національній безпеці, пов'язаних із використанням месенджера Telegram, особливо під час повномасштабної війни Росії проти України.
Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов навів обґрунтовані дані щодо наявності в російських спецслужб доступу до особистого листування користувачів Telegram, навіть видалених повідомлень, а також їх персональних даних.
"Я завжди виступав і виступаю за свободу слова, але питання Telegram — це питання не свободи слова, це питання національної безпеки", — наголосив він.
Представники СБУ та Генштабу ЗСУ зазначили, що Telegram активно використовує ворог для кібератак, розповсюдження фішингу та шкідливого програмного забезпечення, встановлення геолокації користувачів, корегування ракетних ударів тощо.
"З метою мінімізації цих загроз вирішили заборонити встановлення та використання Telegram на службових пристроях працівників органів державної влади, військовослужбовців, працівників сектору безпеки й оборони, а також підприємств — операторів критичної інфраструктури. Виняток становитимуть лише ті особи, для яких використання цього месенджера є частиною службових обов'язків", — йдеться в заяві РНБО.
У засіданні взяли участь представники керівного складу Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Національної поліції України, Генерального штабу Збройних сил України, Служби безпеки України, Міністерства оборони України, Національного банку України, Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства закордонних справ України, розвідувальних органів, керівництво регуляторних органів у сфері електронних комунікацій, а також народні депутати України.
Нагадаємо, на початку серпня голова комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики, депутат від "Слуги народу" Микита Потураєв заявляв, що через загрози месенджера Telegram Україні та прямий зв'язок з Російською Федерацією його необхідно закрити за такою схемою, як "ВКонтакте" та "Одноклассники". У нашій державі немає ресурсів для регуляції його роботи.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими