Підтримати проект
Влада Фінляндії офіційно оголосила про намір вступити до НАТО
Світ, 12.05.2022 10:50

Президент Фінляндії Саулі Нііністьо та прем’єр-міністр Санна Марін офіційно оголосили про свою підтримку вступу країни до НАТО.

Про це йдеться у заяві на сайті президента Фінляндії, пише TrueUA.

Нііністьо і Марін нагадують, що навесні відбулася важлива дискусія щодо можливого членства Фінляндії в НАТО, оскільки потрібен був час для формування внутрішньої позиції як у парламенті, так і в суспільстві в цілому.

"Потрібен був час для тісних міжнародних контактів як з НАТО, так і з країнами-членами, а також зі Швецією. Ми хотіли надати обговоренню необхідний простір" – йдеться у заяві.

"Тепер, коли наближається час ухвалення рішень, ми також висловлюємо нашу спільну позицію до відома депутатських груп і партій. Членство в НАТО посилило б безпеку Фінляндії. Як член НАТО Фінляндія зміцнить весь оборонний альянс. Фінляндія має терміново подати заявку на членство в НАТО", – заявили президент і прем’єр-міністр Фінляндії.

Вони висловили сподівання, що кроки, які ще потрібні для досягнення цього рішення, будуть швидко зроблені найближчими днями.

Варто зазначити, що остаточне рішення подати заявку на членство в НАТО вимагатиме голосування в парламенті.

Відомо, що Фінляндія та Швеція можуть подати свої заявки на вступ до Північноатлантичного Альянсу вже наступного тижня.

Водночас у Росії через це вкрай занепокоїлися. Там заявили, що, у разі вступу Швеції й Фінляндії до НАТО, російська сторона може стягнути ядерну зброю до Балтики.

Зазначимо, що на території Росії в напрямку до кордону з Фінляндією вже помічено важке озброєння, включно з ракетними системами.

Світ, 12.05.2022 10:50