Підтримати проект
В.О. Міністра енергетики: тарифи на електроенергію можуть зрости
Економіка, 26.11.2020 13:33

Міненерго пропонує підняти тарифи на електроенергію для населення. Міністерство енергетики пропонує з початку 2021 року переглянути тарифи на електроенергію для побутових споживачів на тлі того, що вже сьогодні вартість електроенергії для побутового споживача мізерно мала.

Про це на брифінгу заявив в. о. міністра енергетики Юрій Бойко.

За словами Бойка, вартість електроенергії як товару в структурі тарифу для населення становить 1 коп. / КВт-год. «На сьогоднішній день, побутовий споживач сплачує за електроенергію виробнику 1 копійку», - сказав він.

«Безумовно, підходи до формування тарифів будуть змінені, але дата, графік, обсяг - це ще предмет дискусії з метою пошуку максимально збалансованого рішення», - додав Юрій Бойко, зазначивши, що рішення ще готується для розгляду на засідання Кабінету міністрів.

Бойко додав, що вартість транспортування електроенергії населенню з урахуванням тарифу постачальника універсальних послуг становить 1,03 грн / кВт-год, а середній по Україні тариф для населення становить 1,04 грн / кВт-год.

Таким чином, за словами глави Міненерго, в діючих тарифах для населення оплачується тільки поставка електроенергії.

За словами в.о. міністра, з 1 січня 2021 року буде введено нові ставки тарифів на розподіл на основі стимулюючого тарифоутворення, що разом з підняттям тарифу на передачу підвищить середню вартість доставки електроенергії по Україні з 1,03 до 1,37 грн / кВт-год і збільшить збитки постачальників універсальних послуг.

Економіка, 26.11.2020 13:33