Фото: ukr.radio

"Ворог намагається приміряти, звідки може атакувати": військові попередили по загрозу нових ракетних ударів

Керівниця об’єднаного прес-центру Оперативного командування "Південь" Наталія Гуменюк заявила, що росіяни шукають нові маршрути для пусків ракет. Відтак, ворог будь-якої миті може завдати ракетного удару по Україні.

В ефірі телемарафону посадовиця розповіла, що російські окупаційні війська напередодні випустили по Миколаївщині ракету Х-59, цілком імовірно, що це "розвідка боєм". 

"Загальна ситуація залишається досить напруженою, тому що ворог вишукує способи протидії в умовах, коли наша боротьба з ним досить ефективна. Вони намагаються підвищувати ефективність на інших напрямках. Так, не припиняють обстріли Чайківської, Куцурубської громад для того, щоб переключити увагу Сил оборони на інші напрямки. Також за вчорашній день ворог застосував точкову ракетну атаку там, де зміг застосувати тактичну авіацію з акваторії Чорного моря по Миколаївщині. Була випущена ракета типу Х-59, і, цілком імовірно, це така розвідка боєм, намагання перевірити готовність систем ППО", — зауважила Гуменюк.

Вона наголосила, що наразі росіяни намагаються виміряти рубіж запуску ракет, заходячи з акваторії Чорного та Азовського морів. Як приклад вона навела керовані авіабомби, які запускаються на відстань від 50 до 70 кілометрів і далі курсують за своїм маршрутом, не наражаючи на небезпеку літаки. 

"Виходячи з цих параметрів ворог намагається приміряти, звідки може атакувати. Вони очевидно вишукують нові рубежі пусків, тому що розуміють, що за ними залишається загальна перевага у повітрі, але небезпека знищення з нашого боку їхніх літаків теж дуже висока", — сказала Гуменюк. 

До того ж, за словами Гуменюк, перерва між масованими ракетними атаками може свідчити про підготовку наступних атак. Водночас ворог не припиняє атакувати точково. 

"Ми бачимо, що пауза загальна, яку ворог витримує між масованими ракетними атаками, вже досить потужна, виважена, і це може свідчити про підготовку наступних атак. Але і в цих проміжках ось такі точкові атаки — це теж ознака ворожого тероризму. Вони застосовують ракетні удари по різних напрямках, виявляючи системи ППО і намагаючись прокласти майбутні маршрути таких ударів", — сказала Гуменюк.

Керівниця об'єднаного прес-центру Оперативного командування "Південь" додала, що також росіяни зменшили використання "шахедів": це може свідчити про "певні складнощі" у ворога.

"Бачимо, що баражуючі снаряди типу Shahed-131/136 або інших модифікацій ворог минулими днями чи ночами не використовував. Зокрема, починаючи з вихідних. По зведеннях Повітряних сил бачимо, що їх не було й по інших напрямках. Очевидно, що є певні складнощі", — зауважила вона.

Нагадаємо, раніше речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат заявив, що війська країни-агресора використовують різну кількість ударних безпілотників для атак по Україні, щоб перевірити можливості протиповітряної оборони нашої держави.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими
Війна, 06.02.2024 10:57