1 153 день війни
Особовий склад
941 770
Танки
10 679
Артилерія
26 659
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 139
Крилаті ракети
3 148
Гелікоптери
335
БпЛА
33 270
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
The Washington Post: Країни Європи розглядають фінансування української оборонки замість постачання зброї
Фото ілюстративне. Джерело: mil.in.ua

The Washington Post: Країни Європи розглядають фінансування української оборонки замість постачання зброї

Все більше європейських країн розглядають вливання грошей в оборонну промисловість України замість відправлення готового озброєння. Такий спосіб значно скоротить витрати та час на логістику.

Про це йдеться у статті The Washington Post.

Ще 8 квітня Європа оголосила про нове виділення один мільярд євро — з непередбачених прибутків заморожених російських активів — на будівництво більшої кількості гаубиць. Це найбільша сума, виділена спеціально для українського артилерійського виробництва, і досі — частина більш ніж 20 мільярдів євро, які Європа виділить оборонному сектору країни протягом наступного року замість простого відправлення зброї.

"По-перше, це дешевше", — сказала Катаріна Матернова, посол ЄС в Україні. "По-друге, це швидше. По-третє, ви скорочуєте транспортні та логістичні витрати та час. По-четверте, це допомагає економіці зростати".

У міру того, як запаси епохи Байдена виснажуються, наростають сумніви щодо того, чи Європа зможе повністю компенсувати можливу зупинку американської допомоги, особливо щодо таких ключових можливостей, як протиповітряна оборона. 

Європейський чиновник, виступаючи на умовах анонімності, щоб поділитися внутрішніми обговореннями, сказав, що все більше країн розглядають модель вливання грошей в оборонну промисловість України замість відправлення зброї, пропонуючи швидший шлях, оскільки власні постачання Європи вичерпуються після багатьох років постачання зброї до Києва.

Стратегія також дозволяє країнам НАТО використовувати Україну як випробувальний полігон для розробки зброї, наприклад, безпілотників, у яких вони не мають такого великого досвіду, сказав чиновник. 155-мм "Богдана" з винятковою дальністю стрільби у 25 миль є першою українською гаубицею калібру НАТО і може допомогти гарантувати безпеку країни.

Арсен Жумаділов, директор Агентства оборонних закупівель Міністерства оборони, спостерігав за тим, що відбувається, зазначаючи, що Україна досягла "величезних успіхів" у виробництві зброї калібру НАТО з моменту вторгнення Росії у 2022 році завдяки спільним зусиллям уряду та приватних виробників зброї.

Хоча цього було недостатньо для перемоги України у війні, зростання виробництва артилерії допомогло країні стати самодостатнішою. Понад 85 відсотків деталей, необхідних для "Богдани", виготовляються в Україні — очікується, що до кінця року ця цифра збільшиться до 95 відсотків, сказав він.

Нагадаємо, європейські союзники закликають Сполучені Штати Америки координувати будь-які плани скорочення американської військової присутності на континенті, щоб уникнути дестабілізації оборони Північноатлантичного альянсу.

Раніше видання NBC News повідомляло, що Міністерство оборони Сполучених Штатів Америки розглядає пропозицію щодо виведення до 10 тисяч військовослужбовців зі Східної Європи. Втім, такий сценарій викликає занепокоєння на обох континентах.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама