1 150 день війни
Особовий склад
938 970
Танки
10 662
Артилерія
26 530
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 136
Крилаті ракети
3 145
Гелікоптери
335
БпЛА
33 065
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
WP: Країни Європи сумніваються у тривалому припиненні вогню в Україні
Фото: Офіс президента України

WP: Країни Європи сумніваються у тривалому припиненні вогню в Україні

Багато європейських політиків сумніваються, що довгострокове припинення вогню в Україні буде досягнуто найближчим часом. Водночас вони звинувачують російського диктатора Володимира Путіна у затягуванні мирного процесу.

Про це повідомляє The Washington Post. Свої сумніви про довгостроковий мир висловив європейський чиновник, який говорив на умовах анонімності, щоб обговорити делікатне питання.

Деякі дипломати описують європейське планування, включно з відправленням військ в Україну як вправу з підготовки та важеля впливу на процес. 

"Європейські чиновники визнають, що пом'якшення санкцій буде частиною переговорів, хоча, на їхню думку, спочатку має бути досягнуто тимчасового припинення вогню. Потім переговори можуть перейти до таких питань, як санкції, що, зрештою, призведе до врегулювання, яке дасть Україні стримувальний чинник проти нового російського вторгнення", — пише WP.

Франція та Велика Британія стверджують, що оплотом повоєнної України може стати розгортання європейської "Коаліції охочих" для захисту українських міст та ключових об'єктів далеко від лінії фронту, а також для надання матеріально-технічної підтримки чи навчання української армії. Країни планують відправити військову групу в Україну найближчими тижнями, щоб визначити, скільки військ знадобиться для цих сил заспокоєння і де їх слід розмістити. І вони обговорюватимуть з Україною питання щодо посилення її армії для утримання майбутньої лінії фронту. 

За словами двох дипломатів, європейська увага також змістилася у бік повітряної та морської могутності, оскільки командувачі армій вказують на обмеження, пов'язані з розгортанням великих військ, а інші країни пропонують свої можливості для патрулювання в небі України чи Чорному морі. 

За словами прем'єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера, військові планувальники з десятків країн "виступали з пропозиціями з усіх напрямків: від логістики та командування та управління до розгортання на суші, у повітрі та на морі". 

"Проте багатогодинні переговори не призвели до публічних зобов'язань з боку інших європейських лідерів на тлі скептицизму щодо того, що США зацікавлені у підтримці таких сил", — пише видання.

Як зазначає WP, деякі країни відмовилися від ідеї розгортання сил без обіцянки США втрутитись, якщо Росія нападе на них. Європейські чиновники також сподіваються на можливості США, такі як протиповітряна оборона, розвідка та важкі повітряні перевезення.

Раніше президент Володимир Зеленський повідомляв, що Сполучені Штати проведуть консультації з Туреччиною, Саудівською Аравією, та низкою європейських держав з приводу моніторингу режиму часткового припинення вогню в Україні.

Як відомо, так звана "Коаліція охочих" на чолі з Францією та Великою Британією впродовж кількох тижнів працює над планом відряджання тисяч військових в Україну для гарантування майбутнього "припинення вогню".

Нагадаємо, раніше агентство The Associated Press повідомляло, що Франція пропонує розгорнути миротворчі сили у центральній частині України. Ймовірно, йдеться про розміщення військ уздовж річки Дніпро.

Своєю чергою прем'єр-міністр Італії Джорджа Мелоні скептично ставиться до ідеї "сил гарантування", про розгортання яких у стратегічно важливих районах України після завершення війни напередодні говорив президент Франції Емманюель Макрон.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама