1 236 день війни
Особовий склад
1 033 930
Танки
11 016
Артилерія
30 243
Літаки
421
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 194
Крилаті ракети
3 491
Гелікоптери
340
БпЛА
45 511
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
WP: Трамп розглядав постачання Україні ракет Tomahawk — що про них відомо
Дональд Трамп. Джерело: Getty Images / Global Images Ukraine

WP: Трамп розглядав постачання Україні ракет Tomahawk — що про них відомо

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп тепер знає, що Росія не укладе миру, якщо ціна продовження війни не зросте. Американський лідер розглядав можливість надання Україні крилатих ракет Tomahawk.

Як повідомляє The Washington Post, у понеділок, 14 липня, Трамп пригрозив запровадити "жорсткі тарифи" проти Росії, якщо вона не укладе мир протягом 50 днів.

Американський президент пообіцяв надати ракети Patriot, засоби протиповітряної оборони та артилерію, продавши їх країнам НАТО, які потім передадуть їх Україні. Загальний пакет військової допомоги становить 10 мільярдів доларів.

"Трамп не говорив про те, що військова допомога може також включати дозвіл на деякі нові потужні наступальні види озброєння", — зазначає видання.

За даними джерел The Washington Post, ймовірно, Україна може отримати дозвіл на використання 18 ракет ATACMS великої дальності, які зараз перебувають на українській території, на повній дальності 300 кілометрів. Видання наголошує, що ці ракети не досягнуть Москви чи Санкт-Петербурга, але вразять військові бази, аеродроми та склади постачання глибоко всередині Росії, які зараз знаходяться поза межами досяжності. Пакет також може включати більше ATACMS.

"Протягом місяців представники Пентагону закликали до глибших ударів по Росії з використанням систем ATACMS. Щоразу, коли ліміт дальності збільшувався, росіяни просто переміщували свої літаки та інше обладнання поза межі досяжності українців. Тепер це буде складніше", — зазначає Washington Post.

Трамп також розглядав можливість надання Україні крилатих ракет Tomahawk — тієї ж зброї, яку було запущено проти іранських цілей під час атаки США на ядерну програму Тегерана у червні. Видання наголошує, що, якщо їх запустити з України, вони можуть вразити Москву та Санкт-Петербург, і це питання обговорювали ще в п'ятницю. Втім, за даними джерела, "Томагавки" наразі виключені зі списку постачання. Їх можуть розгорнути пізніше, якщо Трамп захоче ще більше важелів впливу.

"Рішучість Трампа тиснути на Путіна прозвучала минулого тижня під час розмови з президентом України Володимиром Зеленським. Трамп запитав Зеленського, чому той не вдарив по Москві. Зеленський заявив: "Ми можемо, якщо ви дасте нам зброю". Трамп сказав, що Україні потрібно посилити тиск на Путіна, не лише на Москву, а й на Санкт-Петербург", — додає The Washington Post.

За даними джерела видання, Трамп вирішив піти на ескалацію з трьох причин. По-перше, він вважав, що Путін виявляє до нього неповагу, вдаючи готовність до миру, але ігноруючи заклик президента США до припинення вогню. По-друге, він бачив ефективність військової сили США у використанні бомбардувальників B-2 та ракет Tomahawk проти Ірану. І по-третє, він вважав, що Путін вестиме переговори лише за загрози застосування більшої сили. 

Видання наголошує, що загалом Трамп зробив правильний вибір, визнавши, що Путін не піде на поступки без посилення тиску. Втім, президент також обрав курс ескалації, ризики якої невідомі. Цікаво, що єдине питання, на яке Трамп не хотів відповідати на засіданні в Овальному кабінеті в понеділок, 14 липня, було таким: "якщо Путін вирішить продовжити ескалацію, наскільки далеко ви готові зайти у відповідь?

"Не ставте мені такого питання: "Як далеко?". Я просто хочу врегулювати війну", — наголосив Трамп.

The Washington Post наголошує, що, якщо Трамп зможе змусити цю нову кампанію тиску спрацювати, він може заслужити на відому Нобелівську премію.

Що відомо про ракети Tomahawk 

Це сімейство американських дозвукових крилатих ракет виробництва компанії Raytheon. Tomahawk є стратегічною і тактичною ракетою великої дальності, що долає шлях на гранично малих висотах з оминанням рельєфу місцевості. Ракета використовує комбінацію систем наведення, включно з інерціальною навігацією (INS), зіставленням контурів місцевості (TERCOM), GPS і цифровою системою зіставлення зображень місцевості (DSMAC). Це забезпечує високу точність попадання з похибкою від 10 до 15 метрів. Ракету випускають у багатьох модифікаціях, що включають різні боєголовки (у тому числі ядерні) та можливість запуску із різних платформ.

Tomahawk

Операційна дальність цих ракет сягає до 2500 кілометрів. Далекобійність відрізняється залежно від модифікації ракети. Бойова частина становить 450 кілограмів. Ці ракети є на озброєнні США та Великої Британії. 

Крилаті ракети Tomahawk були використані в численних військових конфліктах після їхнього прийняття на озброєння. Станом на серпень 2017 року було використано понад 2300 ракет для виконання бойових завдань. Відомо, що перше масове застосування ракет відбулося 1991 у війні в Перській затоці в період операції "Буря в пустелі". Тоді американці застосували 297 ракет.

Нагадаємо, раніше аналітики американського Інституту вивчення війни повідомляли, що Трамп діє, виходячи з того факту, що успішні зусилля щодо залучення російського диктатора Володимира Путіна до столу переговорів вимагають поєднання економічних інструментів із військовою підтримкою Заходу, щоби дозволити Україні посилити тиск на Росію на полі бою.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама