Американський президент Дональд Трамп діє, виходячи з того факту, що успішні зусилля щодо залучення Володимира Путіна до столу переговорів вимагають поєднання економічних інструментів із військовою підтримкою Заходу, щоби дозволити Україні посилити тиск на Росію на полі бою.
Про це повідомили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War). Вони послалися на заяву Трампа, що російська економіка працює "дуже погано" та що Росія використовує свої активи для війни, а не для торгівлі.
Трамп також заявив, що Росія витрачає гроші та людей на свою війну. Тож посилення тиску на російські війська на полі бою поставить на ризик зусилля Путіна збалансувати запаси та зброю та може змусити його зіткнутися з важким вибором швидше, ніж йому хотілося би.
"Змушення Путіна або приймати непопулярні рішення, або зіткнутися зі сценарієм, за якого Росія не може продовжувати війну в нинішньому темпі, може призвести до того, що кремлівський диктатор сяде за стіл переговорів щодо поступок для припинення війни на умовах, прийнятних для України та США", — зауважили аналітики.
Трамп також зазначив, що Росія зволікає з переговорами щодо припинення війни та що нещодавня активізація нічних ударів безпілотників і ракет Росії демонструє, що Кремль не зацікавлений у мирі.
Протягом останніх місяців ISW неодноразово оцінював, що Кремль вживав різних методів у межах ширших зусиль щодо затримки переговорного процесу та продовження війни з метою забезпечення додаткових територіальних здобутків на полі бою.
Інші ключові висновки ISW
- Трамп заявив, що європейська безпека вигідна інтересам США, він додав, що Європа прагне допомогти Україні захистити себе.
- Додаткова військова допомога США українським силам надходитиме на динамічну, а не статичну лінію фронту, яка характеризується постійними наступальними операціями Росії, спрямованими на досягнення повільного маневру, та контратаками України в ключових районах фронту.
- Здатність російських сил просуватися глибоко в оборону України, щоби встановити ці виступи, свідчить про те, що російське військове командування покращило свою здатність використовувати можливості для просування, але темпи просування Росії не перевищують пішохідний темп.
- Російські війська нещодавно просунулися на сході Запорізької області поблизу Гуляйполя — це перша тактично значуща активність у цій ділянці лінії фронту з часів українського контрнаступу влітку 2023 року.
- Російське військове командування, ймовірно, має намір скористатися нещодавнім просуванням у західній Донецькій області, щоб просунутися на захід — у Дніпропетровську та Запорізьку області.
- Російські війська можуть використати просування у західній Донецькій області для початку наступальної операції, прагнучи давнього бажання Росії захопити Запоріжжя.
- Однак українські війська контратакують на ключових ділянках фронту, щоб уповільнити просування російських військ, і завдають значних витрат російським військовим.
- Щоби змусити Путіна відмовитися від своєї нинішньої теорії перемоги та погодитися на завершення війни на розумних умовах, українські війська повинні зупинити просування російських військ і розпочати повертати оперативно важливі райони. Західна допомога, надана на підтримку цих зусиль, є важливою для пришвидшення завершення війни.
- Українські війська нещодавно просунулися поблизу Лимана та Новопавлівки, а також у західній частині Запорізької області. Російські війська нещодавно просунулися в Сумській і Запорізькій областях, а також поблизу Торецька, Покровська та Гуляйполя.
Нагадаємо, що в понеділок ввечері президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з американським лідером Дональдом Трампом. Політики домовилися частіше контактувати та координувати надалі спільні кроки.