Циклон у Чорному морі та на Півдні України завдав шкоди інфраструктурі у багатьох районах прибережного півдня Росії та окупованої України та впливає на темп військових дій вздовж лінії фронту, але, зокрема, не зупинив військових дій повністю.
Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).
Російські джерела опублікували зображення та відеоматеріали впливу циклону на цивільну та транспортну інфраструктуру в прибережних районах Краснодарського краю, у тому числі поблизу Сочі, Анапи, Геленджика, Новоросійська та Таупсе. Українські та російські джерела також зазначили, що прибережні райони окупованого Криму, окупованої Херсонської області та більшої частини Одеської області сильно постраждали від сильного снігопаду та сильного вітру, внаслідок чого великі групи населення залишилися без електрики.
Військово-морські сили України та Південне оперативне командування України, зокрема, повідомили, що небезпечна погода у Чорному морі змусила Росію повернути всі свої військові кораблі та ракетоносці до пунктів базування. Відомий російський блогер попередив, що мінна загроза у Чорному морі найближчими днями зросте як для військових, так і для цивільних суден, оскільки шторм пошкодив бонові мережі та розосередив мінні поля, внаслідок чого міни дрейфували по всій північно-західній частині Чорного моря. Декілька джерел також повідомили, що ураган пошкодив залізничні колії в прибережних районах, що може мати логістичні наслідки для російських військ в окупованому Криму та на Півдні України.
Раніше речник Повітряних сил Юрій Ігнат пояснював, що холод, сильний вітер і погана видимість, які зараз є в Україні, впливають на роботу авіації. Вони також заважають ворогу прицільно бити дронами.
"Якщо сильний вітер, то це може впливати, бо може просто здувати ті безпілотники. Менше це впливає на крилаті ракети. А безпілотник — це фактично літак, який має свої льотні характеристики, потужність, дальність польоту, тому негода впливає", — казав Ігнат.
Водночас він попередив, що різкі перепади температури з "мінусової" на "плюсову" також можуть призвести до обмерзання фюзеляжу літаків. Це ускладнює роботу авіації. Погані погодні умови негативно впливають і на роботу ППО.
"Якщо зенітно-ракетні системи можуть без проблем знищувати літальні апарати, засоби повітряного нападу ворога, тобто крилаті ракети, дрони, то вже для мобільних вогневих груп погана видимість є дуже негативним фактор щодо ефективності їх роботи", — наголошував речник Повітряних сил ЗСУ.
Нагадаємо, раніше Юрій Ігнат заявляв, що наразі не змінюватиметься система, за якої Повітряні сили оголошують повітряну небезпеку і щодо ударних безпілотників, ракетної атаки, тактичної авіації чи реактивних систем залпового вогню.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими