Російська армія почала активно використовувати військових КНДР у боях проти українських Збройних сил. Проте ці зусилля можуть провалитися, а союзницькі підрозділи — зазнати масштабних втрат.
Такий висновок зробили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War).
Як зазначають аналітики, президент України Володимир Зеленський заявив 14 грудня, що російські військові залучили північнокорейських солдатів у піхотних атаках у Курській області. Зеленський заявив, що російські військові інтегрують "значну кількість" північнокорейських солдатів у російські підрозділи, що діють у Курській області, і що ці солдати вже зазнали "помітних" втрат. Зеленський зазначив, що війська РФ залучили солдатів КНДР тільки для наступальних операцій у Курській області, але можуть використовувати їх в інших невказаних районах лінії фронту в майбутньому.
Це вперше, коли український чиновник повідомив, що північнокорейські війська проводять наступальні операції з того часу, як міністр оборони України Рустем Умєров заявив в інтерв'ю південнокорейському національному телеканалу KBS 5 листопада, що ЗСУ брали участь у "невеликих" зіткненнях із північнокорейськими військами в Курській області. Російські мілблогери нещодавно визнали, що північнокорейські сили беруть участь у нападах у Курській області, і зазначили 12 і 13 грудня, що солдати Пхеньяна брали участь у захопленні Плехово (на південь від Суджі) 6 грудня. Декілька російських мілблогерів стверджували, що північнокорейські спецпідрозділи захопили Плехово без будь-якої допомоги з боку російських військ, але один мілблогер схарактеризував напад як спільну російсько-північнокорейську операцію.
Геолокаційні кадри, опубліковані 14 грудня, показують, як близько 40 піхотинців проводять наступ на схід від Крем'яного (на схід від Коренево), і деякі джерела стверджують, що на кадрах показані північнокорейські війська, хоча ISW не може незалежно підтвердити, чи показані на кадрах північнокорейські, чи російські військовослужбовці. Російський мілблогер 14 грудня заявив, що підрозділи російського 1427-го мотострілецького полку (мобілізований підрозділ російських територіальних військ) просувалися в районі Російського Порічного (на північ від Суджі) за підтримки північнокорейських військовослужбовців. Він заявив, що підрозділи російського 22-го мотострілецького полку (72-га мотострілецька дивізія, 44-й армійський корпус [АК], Ленінградський військовий округ [ЛВО]), 810-та морська піхотна бригада (Чорноморський флот [ЧФ], Південний військовий округ [ПВО]) та батальйон спеціального призначення "Арбат" ("Донецька Народна Республіка" ["ДНР"], Міжнародна добровольча бригада "Пляма", 51-ша загальновійськова армія протягом "багатьох тижнів" навчали північнокорейських військовослужбовців, які перебувають у Курській області.
Українське оборонне видання Militarnyi 14 грудня повідомило, що кілька українських джерел посилили твердження про те, що північнокорейські солдати проводили піхотні атаки на відкритій місцевості групами по 20–30 осіб у невказаних районах Курської області. Однак ISW не може незалежно перевірити жодне з цих тверджень. Раніше ISW зазначала, що здатність Північної Кореї отримувати та засвоювати уроки з бойових дій на боці Росії, ймовірно, значно погіршиться, якщо російське військове командування використовує північнокорейські війська в тих же вкрай виснажливих піхотних атаках, в яких воно використовує більшу частину російського персоналу.
Нагадаємо, 1 грудня в інтерв'ю японському виданню Kyodo News, президент України Володимир Зеленський підтвердив перші втрати у лавах північнокорейських найманців, які беруть участь у війні проти України на боці Росії у Курській області.
За даними Головного управління розвідки, держава-агресор Росія почала застосовувати найманців із Північної Кореї у штурмових діях на Курщині, зокрема ― у складі зведених підрозділів морської піхоти та повітряно-десантних військ ЗС РФ. Проте через мовний бар'єр між двома арміями не відбувається належної координації.