Українська авіація має працювати як єдиний механізм. Підхід до навчання пілотів повинен бути комплексним.
Таку заяву в ефірі телемарафону зробив речник Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат.
Він поділився деталями плану навчання українських фахівців на винищувачах F-16 та наголосив на деяких пріоритетних аспектах цього плану.
"Чи це наземний фахівець, який обслуговує літак, чи той, хто керує польотами, чи сам пілот, тут головних пунктів немає. Це все має працювати, як чіткий злагоджений механізм усього військового колективу... Колектив авіаторів на військовому аеродромі — це від кількох сотень до тисячі людей, які мають забезпечити роботу цього механізму. Чи один літак вилітає, чи десять — усе одно весь організм має працювати. Органи військового управління, забезпечення бойової роботи цього літака, який б'є окупантів, — це дійсно все потрібно", — сказав Ігнат.
За словами речника Повітряних сил, з метою забезпечення узгодженої оперативної діяльності з охорони неба з використанням винищувачів F-16 у рамках авіаційної коаліції різних країн, велика кількість українських фахівців буде спрямована на навчання. Це дозволить максимально ефективно та швидко освоїти навчальну програму та забезпечити високу координацію у бойових операціях.
"Це не лише пілоти, а й інженери, офіцери бойового управління та інші, які повинні якомога швидше сьогодні опановувати цю техніку. Потрібно мати не лише військовий аеродром - це майданчик, а треба мати тренажерну базу, військових інструкторів - все дуже важливо. І тому, кожна країна може набрати якусь певну групу пілотів для того, щоб максимально ефективно їх та всіх інших фахівців навчати", — додав Ігнат.
Також військовий висловив свою захопленість щодо зміни підходу з боку Сполучених Штатів до навчання українських пілотів на винищувачах F-16.
"США мають, мабуть, найкращу базу для навчання пілотів на F-16. Безумовно, в них є гарна база для навчання і льотчиків, й інших фахівців. Якби Сполучені Штати теж долучилися, про що вони вже виказали свою готовність, це було б чудовою інформацією для нас", — сказав Гнат.
Він підсумував, що Україні для захисту неба дуже потрібні винищувачі F-16.
"І не лише вони, а й озброєння, яке до нього йде. Цей літак теж має бути в певній модифікації, щоб не поступатися нашому головному супернику в повітрі, російському літаку Су-35. Тому, ми мусимо робити все, щоб ця техніка якомога швидше опинилася в нашому небі", — додав речник.
Відомо, що саме Данія та Нідерланди на зустрічі у форматі "Рамштайн" 25 травня очолили коаліцію з навчання ЗСУ на F-16. Також до її складу увійшли Норвегія, Бельгія, Португалія та Польща.
22 червня США отримали запит від Данії щодо підготовки українських пілотів для застосування винищувачів F-16. Лише на початку серпня Джо Байден схвалив тренування українських військових на американських винищувачах F-16.
18 серпня стало відомо, що Штати схвалили відправку винищувачів F-16 в Україну з Данії та Нідерландів після того, як завершиться підготовка пілотів. 20 серпня міністр оборони Олексій Резніков повідомив, що українські пілоти вже почали навчання на американських винищувачах. Своєю чергою льотчик Повітряних сил ЗСУ із позивним Moonfish, який уже проходить навчання на F-16, розповів, що програму навчання пілотів Збройних сил експлуатації винищувачів F-16 склали з урахуванням побажань України. Навчальний курс не має чітких часових обмежень і може змінюватись в залежності від індивідуальних досягнень льотчиків.
20 серпня Нідерланди та Данія під час візиту президента України Володимира Зеленського у ці країни заявили, що нададуть ЗСУ американські винищувачі у кількості 42 та 19 відповідно. Зокрема, прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен повідомила, що її країна планує надати Україні перші шість F-16 до Нового року, а ще п'ять — протягом 2024 року.
Нагадаємо, ми писали, що напередодні своїм візитом до Швеції президент Володимир Зеленський прозоро натякнув Байдену, що, мовляв, Україна хоч і зупинила свій вибір на авіаційній співпраці з США, але якщо у Вашингтоні будуть зволікати, то Київ буде змушений зосередитись на співпраці зі Швецією (а США в такому разі втратять потенційний ринок збуту), навіть попри те, що шведські літаки JAS 39 Gripen оцінюються дещо слабшими за американські F-16 Fighting Falcon.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими