Ні удар балістичною ракетою "Орєшнік", ні нагнітальна риторика російського диктатора Володимира Путіна не є суттєвими змінами у можливостях російського удару або ймовірності використання ядерної зброї.
Про це повідомили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War).
Як зауважили аналітики, російські війська регулярно запускають по Україні балістичні ракети "Іскандер", здатні нести ядерний заряд, гіперзвукові балістичні ракети "Кинджал" і крилаті ракети Х-101, здатні нести ядерний заряд. Попередні російські ракетні удари були націлені на промислову та критично важливу інфраструктуру, в тому числі в межах міста Дніпро, що завдало більшої шкоди.
Єдиною принципово новою характеристикою російських ударів по місту Дніпро 21 листопада була сама ракета "Орєшнік", яка демонстративно показала боєголовки, щоб посилити видовищність удару та ще більше натякнути на ядерну загрозу.
Захід зберігає надійні варіанти стримування, і брязкіт ядерною зброєю Путіна не повинен стримувати західних чиновників від рішення про подальшу допомогу Україні. Директор Центрального розвідувального управління США (ЦРУ) Білл Бернс застеріг західних політиків від побоювань щодо ядерної риторики Путіна у вересні 2024 року, назвавши Путіна "задиракою", який "продовжуватиме час від часу брязкати зброєю".
У четвер зранку, 21 листопада, під час ранкової атаки на Дніпро російська армія вперше застосувала проти України міжконтинентальну балістичну ракету, яку було запущено з Астраханської області РФ. Вона є потенційним носієм ядерного заряду.
Через рашистську атаку у Дніпрі зафіксовано пошкодження промислового підприємства, а також сталося дві пожежі. За словами мера Дніпра Бориса Філатова, в результаті обстрілу міста постраждала ще й будівля центру реабілітації людей з інвалідністю.
Згодом президент Володимир Зеленський підтвердив, що рашисти вдарили по Україні новою ракетою. Він також наголосив, що країна-агресор використовує територію нашої держави як полігон.
Водночас кремлівський диктатор Володимир Путін заявив, що країна-агресорка Росія 21 листопада вдарила по Україні балістичною ракетою середньої дальності "Орєшнік".
Нагадаємо, речник Європейського союзу Петер Стано заявив, що застосування Росією міжконтинентальної балістичної ракети для атаки на Україну свідчить про нову ескалацію з боку країни-агресорки.
Своєю чергою аналітики Defense Express заявляли, що російська балістична ракета "Орєшнік" може мати геть іншу, але більше поширену назву, таку як "Рубеж". Фахівці зазначили, що наразі у відкритому доступі нема жодних даних про російську ракету із назвою "Орєшнік".