Фото ілюстративне зі соціальних мереж

Як вплине єдиний електронний реєстр "Оберіг" на мобілізацію в Україні: пояснення військового

Запуск єдиного електронного реєстру військовозобов’язаних "Оберіг" значно спростить мобілізаційні заходи в Україні. В більшості випадків потреба в заходах оповіщення відпаде.

Про це заявив речник Сухопутних військ Збройних сил України Володимир Фітьо в інтерв’ю "РБК-Україна". Він нагадав, що зараз в Україні працює електронний реєстр військовозобов'язаних "Оберіг". Але поки що він не синхронізований з іншими державними реєстрами.

За його словами, коли народні депутати ухвалять відповідний законопроект, то в більшості випадків потреба в заходах оповіщення просто відпаде, тому що синхронізуються різні бази даних.

"І ми будемо бачити, наприклад, що громадянин зареєструвався в Києві, але зараз він працює у Львові, тому що податок з його зарплати — ПДФО — сплачується у Личаківський район Львова. Відповідно, тоді буде просто звернення до власника його підприємства будь-якої форми власності про те, що цьому громадянину необхідно з'явитися у Личаківський територіальний центр комплектації Львова. І керівник підприємства зобов'язаний особисто доставити військовозобов'язаного туди", — розповів Фітьо.

Він зазначив, що наразі електронна база, яка працює в ТЦК, лише дає змогу здійснювати заходи оповіщення громадян в будь-якій точці країни. Тобто громадянин, наприклад, з Луганська чи зі Сум може отримати повістку в Одесі.

"Зараз ці дані, які були в паперовому вигляді, перенесені в електронний. І це дає можливість побачити особову справу, наприклад, в іншому ТЦК іншого регіону. Поки що синхронізації даних з іншими державними реєстрами немає. Як тільки це запрацює — усі питання з відвідуванням спортклубів, ресторанів, здійсненням оповіщення на блокпостах відразу автоматично відпадуть", — пояснив речник Сухопутних військ.

Окрім того, за його словами, електронний реєстр спростить проведення мобілізації ресурсів — як людських, так і транспортних, і багато іншого.

"Ми зараз дуже велику кількість людських ресурсів витрачаємо саме на здійснення заходів оповіщення. І російська пропаганда теж на цій темі зробила дуже велику шкоду. В певної категорії чоловіків є якийсь страх до відвідування ТЦК. Вони думають, що перша повістка — це одразу відправлення на фронт. Це так вклала російська пропаганда, провівши дуже велику роботу", — зазначив Фітьо.

Він вкотре наголосив, що перша повістка — це означає, що треба лише з'явитися в ТЦК, щоб оновити свої дані, пройти медичний огляд, а не термінове відправлення на фронт.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський під час учорашньої підсумкової прес-конференції заявив, що додаткова мобілізація обійдеться Україні у ще 500 мільярдів гривень. Це значна сума для країни, тому потрібно розуміти, де взяти такі кошти.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 20.12.2023 13:58