1 129 день війни
Особовий склад
910 750
Танки
10 455
Артилерія
25 387
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 119
Крилаті ракети
3 121
Гелікоптери
335
БпЛА
31 070
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,57
41,33
45,35
45,1
Як Європа планує гарантувати безпеку України: Макрон назвав чотири умови
Еммануель Макрон. Джерело: Офіс президента України

Як Європа планує гарантувати безпеку України: Макрон назвав чотири умови

Країни Європи допомагають Україні отримати безпекові гарантії та найкращі умови для перемовин. Президент Франції Еммануель Макрон озвучив чотири основні гарантії безпеки, які сприятимуть встановленню в Україні тривалому миру.

Про це повідомляє Ladepeche.

Як зазначає видання, для європейців, вихованих Мінськими угодами десятирічної давності, підписаними, а потім порушеними Володимиром Путіним, про припинення вогню на умовах одноосібного президента Росії, очевидно, не може бути й мови. 

"Зрозуміло, що українці за жодних обставин не можуть йти на територіальні поступки, не маючи жодних гарантій безпеки. Ми виконали роботу, яку я розпочав, тобто надати довіру гарантіям безпеки, за допомогою важливої ​​зустрічі в Парижі з усіма начальниками штабів європейських і союзних армій", — йдеться у заяві Макрона.

Президент Франції наголосив, що йшлося про те, щоб встановити, що елементами гарантій безпеки України є, по-перше, безпосередня підтримка України, з кількома ініціативами, щоб постачати нове обладнання та адаптувати постачання до поточних потреб. 

"Другий елемент — гарантія безпеки — це побудова українського формату армії назавтра, миру, який дозволить їй протистояти новим наступам Росії", — сказав Макрон.

Третя гарантія безпеки, переконаний Макрон, — це можливість наступного дня розгортання на базі добровольчої коаліції в Україні

"І четвертий елемент — це, очевидно, посилення європейської оборони, яка є гарантією нашої безпеки, а також зростання інвестицій і координації між нашими арміями. Усе це тепер дозволило розпочати технічну роботу, яка буде завершена найближчими днями, і яка має поставити цифри потенціалу та списки країн і дій за кожним із цих елементів", — пояснює Еммануель Макрон, окреслюючи європейську коаліцію, яка підтримувала б Україну, в тому числі наземними військами.

Цей варіант поки що рішуче відкидала Москва, яка попереджала, що таке розгортання буде розглядатися Росією як "прямий збройний конфлікт" зі своїми військами.

Як відомо, Сполучені Штати вимагають негайного перемир’я та чинять значний тиск на президента України Володимира Зеленського, який 11 березня погодився на 30-денне припинення бойових дій. Але президент Росії Володимир Путін говорив про "важливі питання", які необхідно вирішити, перш ніж можна буде погодити будь-яке припинення вогню.

Раніше президент Франції Еммануель Макрон закликав Москву "чітко відповісти" щодо можливості припинення вогню в Україні, заявивши, що "Росія не справляє враження, що щиро хоче миру".

Нагадаємо, 6 березня міністр закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров заявив, що ядерна риторика президента Франції Еммануеля Макрона — це загроза для Росії. У Москві вважають офіційний Париж "аж надто агресивним".

Своєю чергою глава британського уряду Кір Стармер заявив, що російський диктатор Володимир Путін зацікавлений у затягуванні мирних переговорів щодо війни в Україні. Водночас очільнику Кремля "рано чи пізно" таки доведеться сісти за стіл переговорів.

Також 14 березня президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Росія повинна погодитися на 30-денне перемир'я з Україною. При цьому не варто затягувати війну, яка вже принесла стільки жертв. Звірства росіян мають припинитися.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама