Фото: Pexels

Яке церковне свято 1 червня: кого сьогодні вшановують віряни

У суботу, 1 червня, за новим церковним календарем віряни вшановують мученика Юстина Філософа. Він досконало вивчив різні напрямки грецької філософії та переконався, що ні одне з цих язичницьких вчень не відкриває шляху до пізнання Бога.

TrueUA розповідає детальніше про це церковне свято.

Що відомо про життя святого Юстина

Святий мученик народився в одному з міст Самарії. Батьки Юстина за походженням були греки, а за віросповіданням — язичники. Хлопець з дитинства вирізнявся глибоким розумом, любов'ю до наук та гарячим прагненням до пізнання істини.

Одного разу, прогулюючись у відокремленому місці за містом і розмірковуючи про те, де шукати шлях до пізнання істини, він зустрів старця, який у тривалій бесіді розкрив Юстину сутність християнського вчення та порадив шукати відповіді на усі питання у житті в книгах Святого Письма. На тридцятому році життя Юстин прийняв святе Хрещення. З того часу свої філософські пізнання святий Юстин присвятив проповіді Євангелія серед язичників.

Коли імператор Антонін Пій почав гоніння на християн, святий Юстин особисто подав йому "Апологію" на захист неповинно засуджених на страту християн. Твір мав такий доброчинний вплив на імператора, що він припинив гоніння. Тоді святий Юстин вирушив до Азії, де особливо сильно переслідували християн, і сам поширював радісну звістку про імператорський указ у навколишніх містах та країнах. Після повернення в Рим за наклепом філософа Крисцента святого Юстина взяли під варту та катували. Він мужньо прийняв мученицьку смерть.

Святий Юстин

Святий Юстин. Джерело: religions.unian.ua

Що не варто робити у цей день

  • Не можна сваритися та лихословити.
  • Не можна у цей день скаржитися на свою долю та проблеми — ситуація тільки погіршиться.
  • Не варто працювати в саду та по дому.
  • Невдалий день для ремонту та будівництва.

Митрополит Переяславський і Вишневський Олександр раніше пояснював, що рішення про дотримання новоюліанського календаря не є обов'язковим для всіх, тобто примусово його нікому не нав'язують. Це означає, що якщо певні парафії захочуть звершувати богослужіння за старим стилем вони зможуть це робити. Аби убезпечити ПЦУ від розколу, буде даний перехідний період під час впровадження новоюліанського календаря.

Нагадаємо, раніше у ПЦУ пояснювали, чи можна відмовитись бути хрещеною та хрещеним. Детальніше — у нашому матеріалі.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Lifestyle, 01.06.2024 10:50