У середу, 13 березня, за новим церковним календарем християни вшановують пам'ять святого Никифора. Він залишив після себе безліч літературних праць, присвячених Божому слову.
TrueUA розповідає детальніше про це церковне свято.
Він був сановником при дворі імператриці Ірини. Згодом прийняв чернецтво і прославився багатьма добрими справами. Через деякий час Никифор очолив патріарший престол.
Святий був поборником іконошанування, тому, коли імператором став іконоборець Лев V Вірменин, Никифора заслали на острів Прокконіс. Там він і доживав своє життя та помер 828 року.
846 року мощі святого були знайдені нетлінними. Спочатку їх перенесли до Константинополя та зберігали у храмі святої Софії. Потім перенесли до храму святих Апостолів. Рука святителя зберігається в Хілендарському монастирі на Афоні. Після себе святитель Никифор залишив твори, які були спрямовані проти іконоборців.
Святий Никифор. Джерело: tureligious.com.ua
Варто зазначити, що митрополит Переяславський і Вишневський Олександр раніше пояснював, що рішення про дотримання новоюліанського календаря буде не обов'язковим для всіх, тобто примусово його нав'язувати нікому не будуть. Це означає, що якщо певні парафії захочуть звершувати богослужіння за старим стилем, який діє сьогодні, вони зможуть це робити. Аби убезпечити ПЦУ від розколу, буде даний перехідний період під час впровадження новоюліанського календаря.
Нагадаємо, раніше TrueUA розповідав, коли у 2024 році розпочнеться Великодній піст та якого харчування варто дотримуватися у цей період. Детальніше — у нашому матеріалі.