Фото:Freepic

Яке церковне свято 26 січня: кого сьогодні вшановують віряни й що заборонено робити

У п'ятницю, 26 січня, за новим церковним календарем у православній церкві християни вшановують преподобних Ксенофонта і Марії.

TrueUA розповідає детальніше про це церковне свято.

Що відомо про Ксенофонта і Марію

Преподобний Ксенофонт, його дружина Марія і їхні сини Аркадій та Іоанн були відомими константинопольськими громадянами, які жили в V столітті. Попри багатство і велич, вони відрізнялися душевною простотою і добрим серцем. Бажаючи дати своїм синам Іоанну та Аркадію, хорошу освіту, вони відправили їх у фінікійське місто Бейрут. Корабель, на якому плили брати, зазнав аварії. Хлопців викинуло хвилями на берег у різних місцях. Вони дуже сумували один за одним та присвятили себе Богу, а згодом прийняли чернецтво. Марія та її чоловік довго не отримували звісток про своїх дітей і думали, що вони загинули. Однак преподобний Ксенофонт утішав свою дружину Марію, радив не сумувати та вірити, що діти будуть збережені Господом. 

Преподобний Ксенофонт, дружина його Марія і два сини їхні — Іоанн та Аркадій. Джерело: blagovist.church.ua

Преподобний Ксенофонт, його дружина Марія і два їхні сини — Іоанн та Аркадій. Джерело: blagovist.church.ua

Через кілька років преподобний Ксенофонт та його дружина Марія здійснили паломництво святими місцями та зустріло в Єрусалимі своїх синів, які перебували в різних монастирях. Подружжя дякувало Господу, який поєднав усю сім’ю. Решту життя святі Ксенофонт і Марія присвятили Богу, прийнявши чернецтво. Аркадій та Іоанн, попрощавшись із батьками, відійшли в пустелю, де після довгих подвигів прославилися даром чудотворення. Преподобні Ксенофонт і Марія, які жили у мовчанні та суворому пості, також отримали від Бога дар зцілювати.

Що не можна робити 26 січня

  • Не можна сваритися та перебувати у конфлікті з сусідами.
  • Не слід мити або підмітати підлогу, щоб не вигнати здоров'я та удачу.
  • Не можна викидати сміття, щоб не винести успіх із дому.

Чи обов'язково дотримуватися новоюліанського календаря

Митрополит Переяславський і Вишневський Олександр раніше пояснював, що рішення про дотримання новоюліанського календаря буде не обов'язковим для всіх, тобто примусово його нав'язувати нікому не будуть. Це означає, що якщо певні парафії захочуть звершувати богослужіння за старим стилем, який діє сьогодні, вони зможуть це робити. Аби убезпечити ПЦУ від розколу, буде даний перехідний період під час впровадження новоюліанського календаря.

Нагадаємо, раніше ми публікували усі головні церковні свята, які припадають на січень 2024 року. У перший місяць Нового року українці будуть святкувати День Трьох святих: Василя Великого, Григорія Богослова, Івана Золотоустого.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими
Lifestyle, 26.01.2024 08:31